Akce

Archeologické ústavy AV ČR v Praze a v Brně ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a dalšími archeologickými pracovišti pro Vás připravily sérii komentovaných prohlídek vybraných archeologických lokalit, které budou zajišťovat odborníci.
24.–28. 8. 2020  |  V roce 2020 se budeme poslední týden prázdnin věnovat především objevování toho, co všechno může být pokladem. Naučíme se, jak a z čeho všeho se tvoří výstava. Navštívíme výstavu „Poklady sbírek“. Pojedeme se podívat do Archeoparku Všestary…
Od 27. do 29. listopadu 2020 se uskuteční již XXXI. ročník Muzejního adventního trhu. Pojďte se s námi podílet na zachování tradic, zprostředkování rukodělného umu a nabídněte své výrobky našim návštěvníkům.
Těšíme se na Vás v rámci akce Dny otevřených ateliérů v Odborném pracovišti Muzea východních Čech v Hradci Králové, Lipová 56, 503 21 Stěžery. 
Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy Uprostřed Koruny české a Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole:
Do Vánoc už zbývá jen pár dní. Z rádií znějí koledy a v ulicích svítí vánoční stromky. Dny jsou krátké, zato fronty v nákupních střediscích téměř nekonečné.
Miloš Hofman představí své fotografie a vzpomínky na události „sametové revoluce“ v Hradci Králové.
Zveme Vás na již tradiční podzimní brigádu v přírodní památce Na Plachtě na Novém Hradci Králové v neděli 24. listopadu 2019 od 9.00 hodin.
Jedním z nejvýraznějších symbolů sametové revoluce v Hradci Králové byla bezesporu spontánní stavba zdi z papírových krabic na tehdejším Gottwaldově, dnešním Ulrichově náměstí.
Cesta zemí dramatických dějin, živých pouští, skal a hor, kaňonů i jedinečných safari.
Strana 1 z 2