Zajímavosti

U příležitosti státního svátku 17. listopadu jsme pro vás přichystali kvíz se zajímavostmi ze života Václava Havla. Doufáme, že se díky němu dozvíte něco nového, ale především vás bude bavit!
Nadcházející 31. výročí „sametové revoluce“ roku 1989 bude letos kvůli koronavirové pandemii probíhat jinak, určitě komorněji a intimněji, bez velkých shromáždění a setkávání. Proto i my Vám nabízíme možnost ohlédnutí, jen touto - dnes tak typickou - distanční formou. Ohlédnutí,…
V polovině září udělal archeologům radost objev depotu z mladší doby bronzové nedaleko Skaličky nad Labem. Ze země vyzvedli hliněnou nádobu s 25 bronzovými předměty z mladší doby bronzové z období lužické kultury. Nález datují do 10. století před naším letopočtem. 
V centru Hradce Králové pokračuje rozsáhlá přestavba Gayerových kasáren. Zašlá historická budova s rozpadajícími se omítkami a netěsnícími okny tak postupně dostává zpět podobu z konce 19. století.
ZÁŘÍ 2020 / Časopis Archeologie východních Čech byl po několikaletém úsilí zařazen do evropské databáze periodik známé pod zkratkou ERIH+ (European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences).
ZÁŘÍ 2020 - Archeologická sbírka Muzea východních Čech v Hradci Králové se rozrostla o předmět mimořádné umělecké a řemeslné úrovně.
SRPEN 2020 - V pátek 21. srpna proběhlo slavnostní předání ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za rok 2019, které se uskutečnilo v rámci zahajovacího večera Mezinárodního folklórního festivalu v Červeném Kostelci.
SRPEN 2020 - Nové nálezy z okolí Pardědubu u Skalice byly předány amatérským hledačem archeologům Muzea východních Čech, kteří je zařadili do období paleolitu neboli starší doby kamenné. Pan Petr Křížek je jedním z hledačů, kteří jsou s muzeem v kontaktu díky právě startujícímu…
Krajské ocenění "Mistr tradičních lidových řemesel za rok 2019" letos obdrží:
Ministr kultury České republiky uděluje od roku 2001 ocenění Nositel tradice lidových řemesel vybraným lidovým tvůrcům, kteří se výrazně podílejí na výrobě předmětů tradičními technologickými postupy. V letošním roce obdrží prestižní ocenění hned tři zástupci z Královéhradeckého kraje - Milan…
Strana 1 z 2