Zajímavosti

V posledních letech se mezi metody zobrazování zemského povrchu zařadilo digitální modelování reliéfu označované jako LiDaR (z anglických slov Light Detection and Ranging).
Nedaleko smiřického nádraží dokončují hradečtí muzejní archeologové největší výzkum letošní sezóny.
Ve středu 18. srpna 2021 byli slavnostně oceněni řemeslníci z Královéhradeckého kraje za významný přínos v oblasti tradiční lidové kultury. V rámci zahajovacího večera Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci převzali titul "Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za rok 2020".
V uplynulých týdnech byla dokončena detektorová prospekce v prostorech bojiště Prusko-rakouské války z roku 1866 u Svinišťan nedaleko České Skalice, kterou zajišťovalo archeologické oddělení Muzea východních Čech v Hradci Králové.
Téměř padesát dobrovolníků, zapojených do projektu Královéhradeckého kraje "Jak nalézat a neničit", pomáhalo archeologům našeho muzea při prospekci krajiny v prostoru různých plánovaných staveb. 
V závěru roku 2019 získalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové do svých sbírek pozoruhodný soubor artefaktů z mladší doby železné (neboli doby laténské, 480/460 – 40 před naším letopočtem).
Hovězí vývar, mozková příhoda a móda na prahu doby historické!
V centru Hradce Králové úspěšně pokračuje generální rekonstrukce Gayerových kasáren, která je jednou z nejvýznamnějších investičních akcí Královéhradeckého kraje.
Nadcházející 31. výročí „sametové revoluce“ roku 1989 bude letos kvůli koronavirové pandemii probíhat jinak, určitě komorněji a intimněji, bez velkých shromáždění a setkávání. Proto i my Vám nabízíme možnost ohlédnutí, jen touto - dnes tak typickou - distanční formou. Ohlédnutí,…
V polovině září udělal archeologům radost objev depotu z mladší doby bronzové nedaleko Skaličky nad Labem. Ze země vyzvedli hliněnou nádobu s 25 bronzovými předměty z mladší doby bronzové z období lužické kultury. Nález datují do 10. století před naším letopočtem. 
Strana 1 z 2