Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové je prostorem pro hraní, tvoření a bádání. Dětský ateliér je místem, které návštěvníci využívají jako prostor k odpočinku, hraní nebo vzdělávání. Náplní je pořádání tradičních muzejních nedělí, poskytuje prostor pro realizaci edukačních programů, přírodovědeckého kroužku, divadelního představení v rámci Dne dětí, přednášek, čtení pohádek, soutěží a mnoho dalších dětských aktivit.

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové je prostorem pro hraní, tvoření a bádání. Slouží také jako herna pro nejmenší, jako dílna pro větší děti a také jako badatelna pro mládež. Zájemci zde mají možnost nejen strávit volný čas, ale také si po návštěvě výstav a expozic doplnit zajímavosti o daném tématu nebo prohlédnout doprovodné obrázky a texty.

 

24.–28. 8. 2020 / Týden dětí s Muzeem východních Čech aneb Poklady východních Čech

V roce 2020 se budeme poslední týden prázdnin věnovat především objevování toho, co všechno může být pokladem. Naučíme se, jak a z čeho všeho se tvoří výstava. Navštívíme výstavu „Poklady sbírek“. Pojedeme se podívat do Archeoparku Všestary a na dostihové závodiště v Pardubicích. Prohlédneme si okolí rozhledny Milíř a vystoupáme na ni. Děti čeká týden plný zábavy, ale i nových informací. Proniknou do světa muzea a jeho pokladů. Dozví se, jak vzniká výstava, a budou mít možnost si tvorbu vlastní výstavy vyzkoušet v praxi. Vysvětlíme si, že opravdové cennosti ale nejsou jenom v muzeu. Číst dál...

 

 


ARCHIV AKCÍ A PROGRAMŮ

 

 

 b_480_0_16777215_00_images_files_andele14_andele-14.jpeg img 2717