Výběrové řízení na pracovní pozici: Muzejní pedagog

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Muzeum východních Čech v Hradci Králové posiluje svůj tým muzejních pedagogů. Proto vyhlašuje výběrové řízení na obsazení nové pracovní pozice MUZEJNÍ PEDAGOG SE ZAMĚŘENÍM NA PŘÍRODNÍ VĚDY

Pracovní náplň:

• Podílí se na přípravě nové stálé expozice přírodních věd v připravovaném historicko-přírodovědeckém muzeu v tzv. Vrbenského kasárnách v Hradci Králové.
  • Stane se základním stavebním kamenem budoucí pedagogické skupiny na tomto pracovišti.
  • Plánuje, připravuje, tvoří a realizuje edukační programy pro různé cílové skupiny v muzeu, spolupracuje s ostatními muzejními pedagogy.
  • Plánuje, realizuje a koordinuje doprovodné akce muzea pro různé cílové skupiny v muzeu (tvůrčí dílny, komentované prohlídky, různé formy volnočasových aktivit určených pro děti a mládež, aj.).
  • Proaktivně spolupracuje s kurátory a dalšími pracovníky muzea.
  • Připravuje a realizuje grantové projekty související s edukačními aktivitami muzea.
  • Spolupracuje se vzdělávacími institucemi Královéhradeckého kraje.
  • Účastní se školení v rámci svého oboru v ČR i zahraničí (Erasmus+).
  • Podle potřeby se podílí na plnění dalších úkolů souvisejících s fungováním muzea a oddělení.

Kvalifikační a další požadavky na uchazeče:

• Vysokoškolské pedagogické vzdělání v oboru učitelství biologie/biologie se zaměřením na vzdělávání na úrovni minimálně Bc. Výběrového řízení se může účastnit i uchazeč s VŠ vzděláním v oboru geologie, botanika, mykologie, zoologie, entomologie, paleontologie či příbuzných s doplňkovým pedagogickým vzděláním. Přihlásit se může i uchazeč bez doplňkového pedagogického vzdělání proti závazku jeho doplnění v horizontu 2 let.
  • Praxe s dětmi.
  • Schopnost zapojení nástrojů IT a multimédií do pedagogické práce.
  • Organizační schopnosti a schopnost týmové práce.
  • Časová flexibilita.
  • Kreativní a proaktivní myšlení.
  • Chuť učit se novým věcem a dále se profesně rozvíjet.
  • Trestní bezúhonnost.

Výhodou je dále:

• Zkušenost s muzejní či jinou neformální pedagogikou.
  • Mezinárodní rozhled.
  • Zkušenost v oboru výstavní činnosti v muzeích nebo science centrech.
  • Řidičský průkaz skupiny B.

Nabízíme:

• Pracovní poměr na částečný nebo plný úvazek.
  • Zajímavou práci ve stabilní a seriózní veřejné vědecko-výzkumné instituci velikostní kategorie středního podniku.
  • Neopakovatelnou zkušenost při vzniku největší muzejní expozice zaměřené na přírodní vědy v ČR.
  • Finanční ohodnocení v rámci 11. platové třídy.
  • Pět týdnů dovolené, pět dnů indispozičního volna,
  • Angličtina na pracovišti.
  • Volné vstupy do objektů muzeí a galerií v ČR i zahraničí.
  • Stravenkový paušál.
  • Příjemné pracovní prostředí v centru města.

Nástup

dle dohody

Výběrové řízení

Přílohy přihlášky:

• Strukturovaný životopis.
  • Souhlas se zpracováním osobních údajů podle zákona č. 101/2000 Sb., zákon o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, v platném znění pro účely personálního výběrového řízení.
  • Doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání.
  • Motivační dopis.
  • Případně jiné přílohy dokládající kvalifikaci a odborný zájem.

Přihlášky do výběrového řízení zasílejte v zalepené obálce označené „Muzejní pedagog“ na adresu Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové nebo elektronicky na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Termín pro podání přihlášky je stanoven na 8. 12. 2023. Termín může být v případě potřeby prodloužen.

Bližší informace – organizační: Bc. Hana Hembalová, asistentka ředitele, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 734203273, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové.

Vybraní uchazeči budou přizvání k ústnímu pohovoru. MVČ si vyhrazuje právo výběrové řízení zrušit, pokud nebude nalezen vhodný uchazeč.

Číst 1147 krát Naposledy změněno %AM, %09 %397 %2023 %09:%pro