Mgr. Martina Vlčková
Obrázek kontaktu

kurátorka; etnografie, kulturní dějiny

Telefon: 495 534 798

Odborná specializace: kuráror sbírky bydlení-odívání, entografie-folkloristika, obchod-služby.

Odborný garant Regionálního pracoviště pro tradiční lidovou kulturu Královéhradeckého kraje.

V Muzeu východních Čech v Hradci Králové pracuje od roku 2008. Je absolventkou Ústavu historických věd Filozofické fakulty Univerzity Pardubice. Specializace: Spravuje sbírky zaměřené na kulturu bydlení a odívání, obchod a služby, etnografii. Zajišťuje činnost Regionálního pracoviště pro tradiční lidovou kulturu Královéhradeckého kraje. Zabývá se také hospodářskými dějiny raného novověku, zejména problematikou vývoje velkostatku.

Výstavy

2011 Zlatý kolovrat
2011 Měšťanské Vánoce

Publikační činnost

RESLOVÁ, Martina: Božanov - Dům usedlosti čp. 1. In Sborník seminárních prací z předmětu Základy poznávání historických staveb v akademickém roce 2006/2007, Pardubice 2007, s. 19 - 22.

RESLOVÁ, Martina: Benediktinské panství Broumov ve 2. polovině 17. století. Urbář jako pramen. In Stopami dějin Náchodska 14, 2010 [2012], s. 139 – 403. (Součástí je i edice urbáře broumovského panství z roku 1654).

Mgr. Martina Vlčková

Poslat email