Základní informace o knihovně Muzea východních Čech v Hradci Králové

 

KNIHOVNA MUZEA VÝCHODNÍCH ČECH V HRADCI KRÁLOVÉ

Knihovna Muzea východních Čech v Hradci Králové je v souladu se zřizovací listinou muzea veřejně přístupnou základní knihovnou se specializovanými fondy a poskytuje veřejné a informační služby. K dispozici jsou katalogy v elektronické podobě i on-line katalog.

Knihovna je zapsána podle zákona č. 257/2001 Sb. o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických služeb (knihovní zákon), v platném znění pod evidenčním číslem 4716/2003 do evidence knihoven vedené Ministerstvem kultury České republiky.

Veškeré knihovnické fondy jsou poskytovány pouze k prezenčnímu studiu.

 

V badatelně knihovny je pro veřejnost zajištěn přístup na webové portály:
http://k4.muzeumhk.cz
Na portále jsou v digitální podobě přístupná vzácná a významná východočeská periodika, která se většinou dochovala v jediném exempláři. Jedná se o následující časopisy - Osvěta lidu, Kraj královéhradecký, Obnova, Nové směry, Štít, Pokrok, Orlické proudy, Pochodeň, Ratibor, Obzor hospodářský, Hradecký kraj, Královéhradecko a další.

http://www.manuscriptorium.com/cs
Na portále jsou v digitální podobě přístupná převážná část rukopisů uložených ve sbírce Muzea východních Čech v Hradci Králové.

 

Knižní fond Knihovny Muzea východních Čech v Hradci Králové je uložen v několika depozitářích. Z tohoto důvodu je vhodné, v případě zájmu o výpůjčku publikací označených signaturou 2300 až 7999, noviny či publikace začínající signaturou II, napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tyto knihy musí být vyhledány v depozitářích mimo budovu Gayerových kasáren. O připravených knihách a časopisech vás budeme obratem informovat e-mailem nebo telefonicky.

 

Kontakt
Gayerova kasárna
Opletalova 334
500 03 Hradec Králové
tel.: 495 534 798
knihovnice Ivana Nývltová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
knihovník Miroslav Mikát

 

Provozní doba (pro veřejnost)
PO       9-12     13-17
ST        9-12      13-17

 

On-line katalogy
www.muzeumhk.cz/on-line-katalog.html
www.muzeumhk.cz/on-line-katalog-prirodoveda.html

 

Sigla knihovny
HKE 302

 

Ke stažení
Knihovní a výpůjční řád Knihovny Muzea východních Čech v Hradci Králové (pdf)
Badatelský řád (pdf)

 

b_480_0_16777215_00_images_files_01-mvc_9-1.jpeg