Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

UPOZORNĚNÍ
Omlouváme se všem houbařům, ve dnech 30. dubna a 7. května 2018 nebude z provozních důvodů otevřena KRAJSKÁ MYKOLOGICKÁ PORADNA. Navštívit nás můžete již 14. května 2018 od 15.30 do 18.00 hodin. Děkujeme za pochopení.

UPOZORNĚNÍ
Omlouváme se návštěvníkům, budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 do poloviny roku 2019 zcela uzavřena. Rádi Vás uvítáme v Muzeu války 1866 na Chlumu. Otevřeno je každý den mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. Děkujeme za pochopení.

DEN ZEMĚ V KRÁLOVÉHRADECKÉM MUZEU

Pro zájemce byla ve čtvrtek 19. dubna 2018 připravena výstavka živých přírodnin a tematicky zaměřená vycházka do Šimkových sadů. Velkou atrakcí byl také kohout a slepice původního českého plemene kura domácího.
VÝZVA - VÝSTAVA O HISTORII MĚSTA HRADCE KRÁLOVÉ

Podílejte se s námi na přípravě nové expozice města Hradce Králové, která bude připomínat historii města od středověku až do počátku čtyřicátých let 20. století. Hledáme zajímavé fotografie nebo předměty z období tzv. první republiky.
BRIGÁDA A DEN ZEMĚ V PŘÍRODNÍ PAMÁTCE NA PLACHTĚ

21.dubna 2018 od 9.00 hodin
Tradiční jarní brigáda a Den Země v přírodní památce Na Plachtě s první terénní zoologicko-botanickou exkurzí na pastvinu přímo mezi divoké koně z Exmooru.
Výsledky krajského kola Geologické olympiády 2018

V pondělí 9. dubna 2018 se v Muzeu východních Čech v Hradci Králové uskutečnil již 2. ročník krajského kola Geologické olympiády. Celkem 22 soutěžících předvedlo své znalosti geologie, mineralogie a paleontologie Královéhradeckého kraje.
DEN ZEMĚ V MUZEU 2018

19. dubna 2018 od 8.30, 10.30 a 12.30 hodin
Výstavka živých přírodnin a nerostů a tématicky zaměřená vycházka do Šimkových sadů je připravena Přírodovědeckým oddělením muzea. Akce je určena zejména pro II. stupeň ZŠ a SŠ. Vítáni jsou i zájemci z řad veřejnosti.
ZA VODNÍ ŽOUŽELÍ

22. dubna 2018 od 9 a od 13 hodin
V dubnové muzejní neděli se velmi zblízka podíváme na pestrý život ve vodě. Povíme si o způsobu života drobných vodních zvířátek, naučíme se je poznávat podle klíče a detailně si je prohlédneme pod mikroskopem.
KRÁTKÉ ZPRÁVY:

Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
PF 2018
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.