Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

UPOZORNĚNÍ
Omlouváme se návštěvníkům, budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 do poloviny roku 2019 zcela uzavřena. Rádi Vás uvítáme v Muzeu války 1866 na Chlumu. Otevřeno je každý den mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. Děkujeme za pochopení.

152. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

V sobotu 30. června 2018 se uskuteční hlavní část vzpomínkových akcí na 152. výročí bitvy, která změnila Evropu. Celodenní program bude vrcholit velkou bitevní scénou Osudová chyba na motivy skutečných historických událostí.
PŘIPRAVUJEME: POD MOŘSKOU HLADINOU

Fascinující svět živočichů žijících pod mořskou hladinou i na pobřeží. Rozmanité vzory mušlí, ukázky bezobratlých, čelisti žraloků, záhadná hlubinná ryba ďas mořský, vybrané druhy mořských ptáků a zkameněliny živočichů z druhohorního moře jsou k vidění v nové výstavě od pátku 29. června 2018.
ODHALENÍ PAMÁTNÍKU LEGIONÁŘE JANA GAYERA

V neděli 10. června 2018 byl slavnostně odhalen památník legionáře Jana Gayera a jeho padlých spolubojovníků na jehož přípravě se podílelo také Muzeum východních Čech v Hradci Králové.
MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2018 - PODMÍNKY PRO PRODEJCE

Od 30. listopadu do 2. prosince 2018 se uskuteční již XXIX. ročník Muzejního adventního trhu. Pojďte se s námi podílet na zachování tradic, zprostředkování rukodělného umu a nabídněte své výrobky našim návštěvníkům.
O MYŠÍCH (A LIDECH?)

17. června 2018 od 9.00 a od 13.00 hodin / Soužití člověka s drobnými hlodavci má dlouhou historii, ale přesto mnoho z nás o nich moc neví. V červnové muzejní neděli se dozvíme, kde žijí, čím se živí a poznáme i další zajímavosti, které večerníčkový hrdina Mach při zkoušení nevěděl.
KRÁTKÉ ZPRÁVY:

Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
PF 2018
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.