Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

POD MOŘSKOU HLADINOU - výstava v Galerii moderního umění v Hradci Králové
UPOZORNĚNÍ
Omlouváme se návštěvníkům, budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce do poloviny roku 2019 zcela uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu, na výstavách muzea v Galerii moderního umění v Hradci Králové a na muzejních akcích v prostorách odborného pracoviště v Gayerových kasárnách. Děkujeme za pochopení.

ZA PŘÍRODOU BOJIŠTĚ

26. srpna 2018 od 10.00 a od 14.00 hodin
Minulost a současnost areálu bojiště u Hradce Králové tentokrát pohledem přírodovědce umožní 26. srpna 2018 zájemcům nahlédnout do přírodní rozmanitosti okolní krajiny poznamenané válečnou vřavou.
VÍTEJTE V MIKROSVĚTĚ ROSTLIN

16. srpna 2018 od 9.00 a od 13.00 hodin
Proč se svízel přítula tolik tulí? Čím to je, že kopřiva pálí? Co nám to křupe mezi zuby, když jíme hrušku? Přijďte na kloub zcela běžným věcem a nahlédněte společně s námi do zajímavého světa rostlin.
ŽIVOT POD MOŘSKOU HLADINOU

8. srpna 2018 od 16.00 hodin
Nahlédněte do fascinujícího světa živočichů žijících pod mořskou hladinou i na pobřeží moří. Nenechte si ujít komentovanou prohlídku výstavy Pod mořskou hladinou, kterou povede kurátor RNDr. Bohuslav Mocek.
SRPEN 68'

21. srpna 2018 od 18.30 do 22.00 hodin
Přijďte na Masarykovo náměstí v Hradci Králové, kde vás mluveným slovem, výstavou a promítáním za doprovodu písní a protestsongů z roku 1968 provedeme smutnými dny okupace naší vlasti spojeneckými vojsky Varšavské smlouvy.
OHLÉDNUTÍ ZA PRÁZDNINOVÝMI VYCHÁZKAMI DO PŘÍRODY

Navštívili jsme dvě lokality s vodními tůněmi, z nichž v každé jsme se setkali s jinými druhy živočichů. Abychom je lépe poznali, prozkoumali jsme je za pomoci nově nakoupených mikroskopů.
S PRŮVODCEM PO BOJIŠTI

29. července 2018 od 10.00 a od 14.00 hodin
Nechte se zasvěceným průvodcem provést areálem bojiště 1866 na Chlumu a seznamte se netradičně s historií četných monumentálních památek na bitvu u Hradce Králové.
VYCHÁZKA ZA HMYZEM DO PP NA PLACHTĚ

25. července 2018 od 9.00 hodin
Zavítejte s námi do přírodní památky Na Plachtě a poznejte bohatou rozmanitost hmyzího světa nedaleko městské zástavby. Detailně prozkoumáme vlastnoručně odchycené jedince brouků, ploštic, křísů a dalšího hmyzu.
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: ŘEDITEL/ŘEDITELKA GMU

Rada Královéhradeckého kraje vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele - ředitelky příspěvkové organizace Galerie moderního umění v Hradci Králové. Přihlášky do výběrového řízení musí být doručeny na podatelnu Krajského úřadu nejpozději do 12.00 hodin dne 14. září 2018.
PRÁZDNINOVÉ VYCHÁZKY ZA PŘÍRODOU

O prázdninách se s námi můžete vydat za drobnými vodními zvířátky, poznáme rozmanitost hmyzího světa, pod mikroskopem si prohlédneme zajímavé detaily z rostlinné říše a navštívit můžete také komentovanou prohlídku nové výstavy Život pod mořskou hladinou.
KRÁTKÉ ZPRÁVY:

Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
PF 2018
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.