Obrázek stránky

Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

Velká vizita!

POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM

POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM

13. května 2017 od 14.00 hodin
Dětské odpoledne plné netradičních zážitků v areálu Muzea války 1866 na Chlumu. Jak těžká je skutečná historická puška? Jízda kočárem, střelba z historické pušky, vojenský výcvik a ošetřování ran pod bedlivým dohledem císařských vojáků.
ECHOES – 100 LET FINSKÉHO DESIGNU A ARCHITEKTURY

ECHOES – 100 LET FINSKÉHO DESIGNU A ARCHITEKTURY

Plakátová výstava prostřednictvím poutavého vyprávění o finském designu a architektuře oslavuje 100. výročí nezávislosti Finska. Vedle vybrané a oblíbené klasiky bude výstava od 10. května 2017 prezentovat v Muzeu východních Čech v Hradci Králové i méně tradiční klenoty a svěží díla.
KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY VELKÁ VIZITA!

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY VELKÁ VIZITA!

26. dubna 2017 od 17.00 hodin
V poutavé prohlídce nové výstavy muzea seznámí kurátorka PhDr. Pavla Koritenská zájemce s historií zdravotnictví v Hradci Králové v období první republiky a především představí oblast domácí péče a dobové zdravotnické pomůcky.
TÝDEN DĚTÍ S MUZEEM VÝCHODNÍCH ČECH

TÝDEN DĚTÍ S MUZEEM VÝCHODNÍCH ČECH

V roce 2017 se budeme ve dvou srpnových termínech věnovat především zdravotnictví. Naučíme se poskytnout první pomoc a navštívíme i botanickou zahradu, hospitál Kuks, Fakultní nemocnici a výstavu Velká vizita. Dozvíme se zajímavosti o současných i historických zdravotnických pomůckách a postupech a také důležité informace o léčivých rostlinách.
DEN ZEMĚ V MUZEU – ZA JARNÍ PŘÍRODOU NAŠEHO OKOLÍ

DEN ZEMĚ V MUZEU – ZA JARNÍ PŘÍRODOU NAŠEHO OKOLÍ

20. dubna 2017 od 8.30, 10.30 a 12.30 hodin
Výstavka živých přírodnin a nerostů s možností botanicky a zoologicky zaměřené vycházky do Šimkových a Žižkových sadů. Kromě jarních rostlin a hub budou na výstavě k vidění i některé druhy obojživelníků a hmyzu.
ZAJÍMAVÁ PŘÍRODNÍ MÍSTA V HRADCI KRÁLOVÉ

ZAJÍMAVÁ PŘÍRODNÍ MÍSTA V HRADCI KRÁLOVÉ

20. dubna 2017 od 18.00 hodin
S krajinářsky, botanicky a zoologicky cennými lokalitami na území města Hradec Králové seznámí zájemce RNDr. Bohuslav Mocek na přírodovědecky zaměřené přednášce uspořádané ke Dni Země.
KRÁTKÉ ZPRÁVY: 
 
Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
PRUSKO-RAKOUSKÁ VÁLKA ROKU 1866: VÝZBROJ A VÝSTROJ
GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin

VSTUPNÉ
expozice a výstavy:

základní  50 Kč
snížené   20 Kč
rodinné 100 Kč
více...

.
© 2017 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové