Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

Mezinárodní konference: Prusko-rakouská válka 1866 v optice politických, vojenských, sociálních, hospodářských a kulturních dějin

MIMOŘÁDNÁ OTEVÍRACÍ DOBA

Ve dnech 1., 2. a 3. července 2016 je v Muzeu východních Čech v Hradci Králové a Muzeu války 1866 na Chlumu mimořádně otevřeno až do nočních hodin. Zcela vyjímečně jsou obě muzea otevřena také v pondělí 4. července 2016.
MICHAELA MARTINCOVÁ – CESTY

Autorka se etablovala především na poli digitální grafiky. V současnosti pracuje i v jiných technikách, dvou i trojrozměrných. V Kavárně Muzeum nyní vystaví průřez svojí tvorbou.
150. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ V MUZEU

1. - 4. července 2016
Mimořádný cyklus komentovaných prohlídek výstav Ve stínu války, Život v pevnosti v Muzeu východních Čech v Hradci Králové a expozice Muzea války 1866 na Chlumu doprovodí vzpomínkové akce ke 150. výročí prusko-rakouské války.
S VYSVĚDČENÍM DO MUZEA VÁLKY 1866 NA CHLUMU

Jaký je pohled na bitevní pole z ptačí perspektivy? Každý malý školák, který přinese své čerstvé vysvědčení, může zdarma navštívit rozhlednu a expozici Muzea války 1866 na Chlumu. V doprovodu vojáka císařské armády si prohlédneme vybavení armád, vyzkoušíme si vojenskou čepici a potěžkáme pušku.
ARCHEOLOGICKÝ VÝZKUM V TRASE DÁLNICE D11

V květnu bylo dokončeno zpracování zatím poslední etapy rozsáhlého záchranného archeologického výzkumu v trase dálnice D11. Identifikováno bylo nejméně 26 domů a mohylové pohřebiště. Nalezeny kostrové hroby, pozůstatky domácích zvířat a několik tisíc nálezů, zejména zlomků keramiky.
OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NOCÍ V PEVNOSTI

Jaká byla noc v královéhradecké bastionové pevnosti 19. století? Jak se žilo, tančilo a bojovalo v časech dávno minulých, kdy etika byla na prvním místě, jste mohli zažít v pátek 27. května 2016.
MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2016 - POKYNY PRO PRODEJCE

Již 27 let mají návštěvníci Muzejního adventního trhu příležitost prožít si první adventní víkend předvánoční času v sepětí s tradicí v neopakovatelné atmosféře ojedinělé stavby a ve společnosti poctivých řemeslníků.
40. CELOSTÁTNÍ SEMINÁŘ KNIHOVNÍKŮ MUZEÍ A GALERIÍ

Ve dnech 13.–15. září 2016 se uskuteční v pořadí 40. seminář knihovníků muzeí a galerií. Odborný program semináře bude věnován novým katalogizačním pravidlům RDA a ochraně knihovních fondů v muzeích a galeriích.
KRÁTKÉ ZPRÁVY:

Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda