Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

Kolektiv pracovníků Muzea východních Čech v Hradci Králové
Vám přeje hodně zdraví a spokojenosti v novém roce 2017.
OHLASY PRUSKO-RAKOUSKÉ VÁLKY - PROHLÍDKA

25. ledna 2017 od 18.00 hodin
Dozvuky války 1866 ve společnosti a její technologické, hospodářské a sociální důsledky pro celou habsburskou monarchii v poslední komentované prohlídce stejnojmenné výstavy s kurátorem výstavy Mgr. Josefem Šrámkem, Ph.D.
RESTAUROVÁNÍ FRAGMENTU UNIFORMY

26. ledna 2017 od 10.00 hodin, SVKHK
Restaurátorka Marcela Raková ve své přednášce krok po kroku provede členy a příznivce Klubu seniorů procesem restaurování fragmentu uniformy pruského poručíka, účastníka bitvy u Hradce Králové roku 1866.
STOPY VE SNĚHU

22. ledna 2017 od 9.00 a od 13.00 hodin
V přírodě žije mnoho živočichů, kteří v zimě navzdory nepříznivému počasí nespí. Kudy vedou jejich cesty za potravou prozradí lednová muzejní neděle.
DETEKTIVEM V PŘÍRODĚ

21. ledna 2017 od 9.00 hodin
Vnímavý pozorovatel dokáže v přírodě objevit i to, co na první pohled není patrné. Seminář pro soutěžící Biologické olympiády kategorií C a D, ale i pro další dětské zájemce o přírodu.
FASHION, DOMINIKA CYPROVÁ

Krátkodobá výstava ilustrací Dominiky Cyprové, dvaadvacetileté studentky Grafické tvorby a multimédií na Univerzitě Hradec Králové, pozoruje s nadhledem a ironií módní trendy.
O BETLÉMECH, PŘEDEVŠÍM O TĚCH KRÁLICKÝCH

18. ledna 2017 od 18.00 hodin
V českém prostředí byl postaven první betlém v podobě vysokých dřevěných figur kolem roku 1560 v jezuitském kostele sv. Klimenta v Praze. Součástí přednášky Mgr. Martiny Vlčkové o historii betlémů bude i prohlídka výstavy Králické betlémy.
KRÁTKÉ ZPRÁVY:

Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda