Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

VE STÍNU VÁLKY
POMNÍKY Z PRUSKO-RAKOUSKÉ VÁLKY

7. prosince 2016 od 18.00 hodin
Areál někdejšího bojiště je dnes v celoevropském kontextu unikátní památkovou zónou, rozsáhlým komplexem čítajícím přes 500 pomníků. Přednáška Mgr. Vojtěcha Kesslera, Ph.D. z Historického ústavu Akademie věd ČR.
NOVÝ KALENDÁŘ MUSEUM 2017

Přehledný týdenní stolní kalendář s výběrem fotografií nejzajímavějších detailů budovy muzea, jediné národní kulturní památky města Hradec Králové. Limitovaná edice 300 kusů.
PŘIPRAVUJEME: KRÁLICKÉ BETLÉMY

Do kouzelného prostředí vás 9. prosince 2016 uvede nová vánoční výstava Králické betlémy minulosti i dneška, na níž bude prezentována historická i současná betlémářská tvorba na Králicku.
Výstavy a expozice v době konání trhu

Muzejní adventní trh je výjimečný nejen prostředím a dlouholetou tradicí, ale i možností navštívit v muzeu vedle stánků prodejců a řemeslníků také aktuální výstavy a expozice.
Muzejní adventní trh 2016 na fotorafiích

Pátek 25. listopadu 2016 večer v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. Tento den zavítalo do muzea přes dva tisíce náštěvníků. Trh pokračoval až do v neděle 27. listopadu 2016.
XXVII. MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2016

25. - 27. listopadu 2016
Neopakovatelná atmosféra adventního času v prostorách ojedinělé budovy muzea a pestrá nabídka drobných dárků z tradičních i netradičních materiálů od poctivých řemeslníků čeká na všechny návštěvníky Muzejního adventního trhu.
KRÁLICKÉ BETLÉMY - PŘEDNÁŠKA

1. prosince 2016 - Klub seniorů
Etnografka Muzea východních Čech v Hradci Králové Mgr. Martina Vlčková seznámí členy a příznivce Klubu seniorů s betlémařskou tradicí na Králicku.
JAN NEPOMUK STEINSKÝ

24. listopadu 2016 - Klub seniorů
Historik Mgr. Josef Šrámek, Ph.D. představí především osobnost Jana Nepomuka Steinského, otce válečných hrobů a člověka, kterému nebyla lhostejná památka padlých v prusko-rakouské válce z roku 1866.
KRÁTKÉ ZPRÁVY:

Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda