Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

NOC VĚDCŮ 2016 – BEZPEČNOST
XXXIII. MIKULOVSKÉ SYMPOZIUM: ROK 1866 NA MORAVĚ

Ve dnech 5. a 6. října 2016 se v prostorách mikulovského zámku uskuteční v pořadí již 33. setkání, konané pod hlavičkou Mikulovských sympozií. Aktuálním tématem bude dění válečného roku 1866 na Moravě.
KONKRÉTNÍ PODZIM 2016 - ČTVEREC

Tradičního výstavního projektu KK3 Klubu konkretistů, věnovaného tentokrát tématu čtverce a poctě Kazimíru Malevičovi, se zúčastní více než 40 umělců z České republiky i ze zahraničí.
KONZERVACE FRAGMENTU PRUSKÉ UNIFORMY

Součástí nové výstavy OHLASY PRUSKO-RAKOUSKÉ VÁLKY je také zajímavý fragment uniformy poručíka pruského gardového pluku Alexander z jemného vlněného sukna. Vystavení předcházela náročná konzervační práce.
OHLASY PRUSKO-RAKOUSKÉ VÁLKY

Raritní historické fotografie památkové zóny vznikající již v 19. století na bojišti prusko-rakouské bitvy u Hradce Králové, ale i alternativní pruská zadovka systému Luck jsou k vidění na nové výstavě Ohlasy prusko-rakouské války.
HOUBY ŽIVÉ, JEDLÉ I JEDOVATÉ

od 6 do 9. října 2016 denně od 9.00 do 17.00 hodin
Již 21. ročník tradiční výstavy představí živé jedlé, nejedlé i jedovaté druhy hub - malý kousek lesa v muzeu. Vědomostní a výtvarná soutěž pro děti. Vstup zdarma.
ZAJÍMAVÉ PŘÍRŮSTKY FONDU DIVADLO

V průběhu prvního pololetí roku 2016 se podařilo historickému pracovišti muzea získat do sbírkového fondu cenné dokumenty týkající se divadelní historie města Hradce Králové i jeho okolí, především pak činnosti amatérských souborů Lidová opera, Mladá scéna, JDO Klicpera a DS Tyl.
FOSILIE MICHALA POTŮČKA

V červenci a srpnu 2016 byl v Muzeu východních Čech v Hradci Králové realizován projekt zaměřený na sběr fosilií. Výsledkem osmi terénních výprav je kolekce několika desítek kusů vzorků fosilií, především mlžů.
HRADEC KRÁLOVÉ KMOTREM HRABYNĚ

V letošním roce uplynulo 70 let od vyhlášení akce Budujeme Slezsko, která měla pomoci válkou nejvíce zasažené části Čech a Moravy v níž se v dubnu roku 1945 odehrávaly těžké frontové boje ostravsko-opavské operace.
KRÁTKÉ ZPRÁVY:

Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda