Obrázek stránky

Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

VE STÍNU VÁLKY
VE STÍNU VÁLKY - KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

VE STÍNU VÁLKY - KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

8. září 2016 od 10.00 hodin
Ve víru událostí roku 1866 zaznamenaných pamětníkem, vojákem Ladislavem Prokopem. Výstavou Ve stínu války provede zájemce z řad členů a příznivců Klubu seniorů její kurátor Mgr. Josef Šrámek, Ph.D.
Fashion show JEWEL

Fashion show JEWEL

V pátek 18. listopadu 2016 budou historické prostory budovy muzea hostit prezentaci výsledků práce mladých nadaných rukou ve Fashion show JEWEL Dominika Navrátila. Podívejte se na inspirativní video upoutávku připravované akce.
MYKOLOGICKO-BOTANICKÁ EXKURZE

MYKOLOGICKO-BOTANICKÁ EXKURZE

8. září 2016 v 15.00 hodin / Exkurze do areálu Fakultní nemocnice v Hradci Králové za běžnými i vzácnějšími druhy dřevin a hub, z nichž v minulosti zde byly nalezeny například hvězdovka kvítkovitá, hřib lindový. Srdečně Vás zvou RNDr. Věra Samková, Ph.D. a Bc. Tereza Tejklová.
ZA PŘÍRODOU PO MĚSTĚ

ZA PŘÍRODOU PO MĚSTĚ

23. srpna 2016 od 8.00 hodin
Vycházka za přírodou, která je kolem nás, ale většinou ji přehlížíme. Exkurze do královéhradeckých parků, zejména za jejich zvířecími obyvateli. Úterý 23. srpna 2016 bude patřit pozorování našich opeřených sousedů.
REKORDNÍ POČET NÁVŠTĚVNÍKŮ NA CHLUMU

REKORDNÍ POČET NÁVŠTĚVNÍKŮ NA CHLUMU

Během července zavítal do Muzea války 1866 na Chlumu rekordní počet návštěvníků. Nejvíce zájemců zaznamenali v muzeu v neděli 3. července 2016 v den, kdy se před 150 lety na chlumském návrší odehrála rozhodující bitva krátkého, ale značně krvavého konfliktu.
TĚŠÍME SE PO PRÁZDNINÁCH

TĚŠÍME SE PO PRÁZDNINÁCH

Prožijte s námi další dobrodružství objevování a poznání v Muzejních nedělích, které po prázdninách pokračují již v měsíci září. Do konce tohoto roku jsou připravena čtyři zajímavá setkání s historií a tradicí.
VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ V ČESKÉ TELEVIZI

VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ V ČESKÉ TELEVIZI

Vzpomínka na polního trubače čáslavského řadového pěšího pluku č. 21 Ladislava Prokopa, přímého účastníka válečných událostí z léta roku 1866 a připomínka 150. výročí bitvy u Hradce Králové v reportáži České televize.
BITVU U HRADCE KRÁLOVÉ PŘIPOMÍNÁ VÝSTAVA

BITVU U HRADCE KRÁLOVÉ PŘIPOMÍNÁ VÝSTAVA

Reportáž ze slavnostního zahájení výstavy VE STÍNU VÁLKY v Muzeu východních Čech v Hradci Králové uvedla 6. července 2016 ve svém zpravodajství Východočeská televize V1.
KRÁTKÉ ZPRÁVY: 
 
Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
PRUSKO-RAKOUSKÁ VÁLKA ROKU 1866: VÝZBROJ A VÝSTROJ
GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin

VSTUPNÉ
expozice a výstavy:

základní  50 Kč
snížené   20 Kč
rodinné 100 Kč
více...

.
© 2016 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové