Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

Život v pevnosti

ŠKOLSTVÍ V PEVNOSTNÍM MĚSTĚ

8. června 2016 od 18.00 hodin
Pohled do učeben a školních lavic Hradce Králové v 19. a na počátku 20. století. Město sevřené pevnostními hradbami a jeho učitelé, žáci a studenti v přednášce PhDr. Pavly Koritenské. Vstup zdarma.
PUTOVÁNÍ PO STOPÁCH VÁLKY 1866 - SOUTĚŽ

Navštivte výstavy uspořádané ke 150. výročí prusko-rakouské války 1866 a vyhrajte. Zašlete šest kusů vstupenek z jednotlivých muzeí uvedených na mapce a budete zařazeni do slosování o publikaci PRUSKO-RAKOUSKÁ VÁLKA: VÝZBROJ A VÝSTROJ a mnoho dalších hodnotných cen.
MUZEJNÍ NOC V PEVNOSTI

27. května 2016 od 18.00 do 24.00 hodin
Podnikněte exkurzi do doby korzetů, nákladných sukní a nezbytných slunečníků v královéhradecké pevnosti 19. století. Navštivte dobový ples a malé kursy valčíku, knihkupectví páně Pospíšila či věhlasný fotoateliér Adolfa Russe.
VÝSTAVA PRACÍ STŘEDOŠKOLSKÉ ODBORNÉ ČINNOSTI 2016

Práce studentů účastnících se krajského kola soutěže SOČ, která je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů různých vědních oborů.
MYKOLOGICKO-BOTANICKÁ EXKURZE DO PP NA PLACHTĚ

26. května 2016 od 15.00 hodin
Exkurzi po známé chráněné lokalitě pro všechny zvídavé zájemce o přírodní památky uprostřed města povedou pracovnice přírodovědeckého oddělení muzea RNDr. Věra Samková, Ph.D. a Bc. Tereza Tejklová.
ŽIVOT V PEVNOSTI PODLE IGNÁTA HERRMANNA

26. května 2016 od 10.00 hodin
Přednáška PhDr. Pavly Koritenské ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové, ve které se senioři seznámí mimo jiné s literárními vzpomínkami tohoto spisovatele na dětství strávené v královéhradecké pevnosti.
VÁLKA 1866 V ČESKÉM ROZHLASE HRADEC KRÁLOVÉ

Zajímavosti z dubnového průzkumu Ossaria na Chlumu, bitva u Hradce Králové 1866 a historické souvislosti v záznamu rozhlasového pořadu Host ve studiu kde hovoří Mgr. Josef Šrámek, Ph.D. z Muzea východních Čech v Hradci Králové.
PROCHÁZKA ŽIVOTEM V PEVNOSTI

18. května 2016 od 17.00 hodin
U příležitosti Mezinárodního dne muzeí pořádá Muzeum východních Čech v Hradci Králové komentovanou prohlídku výstavy Život v pevnosti. Vstup zdarma.
KRÁTKÉ ZPRÁVY:

Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda