Obrázek stránky

ZKAMENĚLÝ ŽIVOT

ZKAMENĚLÝ ŽIVOT
17. 3. 2019

Našli jste někdy zkamenělinu? A víte jak a kde ji hledat? Přijďte na březnovou muzejní neděli a spolu s námi objevujte svět zkamenělin a živoucích fosilií. Vlastní zkamenělinu si na závěr programu i vyrobíte.


Muzejní neděle se uskuteční

17. 3. 2019 od 9 a od 13 hodin v budově odborného pracoviště Muzea východních Čech v Hradci Králové, Gayerova kasárna, Opletalova 334.

kliknutím zvětšíte
Je s podivem, kolik rostlin a živočichů žijících v dávných dobách lze najít ještě dnes. Ti, co už nežijí, nám otiskem svého těla i po mnoha miliónech let dokáží předat spoustu zajímavých informací o pradávném životě.  Ovšem najdou se i organismy, které přežily od pravěku do dnešních dní a stále obývají naši planetu. A tak pokud vás zajímá, jak taková zkamenělina vzniká, kde ji můžeme najít, jak se vlastně hledá a co vše lze z nálezu vyčíst, přijďte na březnovou muzejní neděli a spolu s námi objevujte svět zkamenělin a živoucích fosilií. Vlastní "zkamenělinu" si na závěr programu i vyrobíte a odnesete domů. Doporučujeme dětem od 6 let.

Termín

neděle 17. března 2019
od 9.00-11.00 a 13.00-15.00 hodin

Vstupné

děti 60 Kč, doprovod 20 Kč

Objednávky

na telefonu: 702 292 321
nebo e-mailu: info@muzeumhk.cz
 
 Vzhledem k omezené kapacitě dětského ateliéru se doporučujeme
na muzejní neděli objednat předem. Prosíme též, aby v případě,
že se po objednání nemůžete zúčastnit, o odhlášení prostřednictvím emailu
nebo telefonicky. Uvolníte tak místo dalším zájemcům. Děkujeme za pochopení.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové