Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > KRÁLOVÉHRADECKÝ POKLAD
MaléStředníVelkéExtra velké

KRÁLOVÉHRADECKÝ POKLAD

KRÁLOVÉHRADECKÝ POKLAD
20. 2. 2015 až 21. 6. 2015

Poklad převážně českých denárů nalezený v roce 1970 v Hradci Králové doplní depoty z Čistěvsi, Hřibska, Radíkovic nebo Černožic. Tyto cenné soubory dosud pohromadě nikdy prezentovány nebyly.


Výstava je otevřena

do 21. června 2015 denně mimo pondělí vždy od 9.00 do 17.00 hodin.

KRÁLOVÉHRADECKÝ POKLAD - DENÁROVÁ MĚNA V ČESKÝCH ZEMÍCH

V roce 2015 si Hradec Králové připomíná  790. výročí první písemné zmínky, kde je označen jako město. Svého času důležité královské město se vyvinulo z hradiště zmiňovaného v pramenech již pro 11. století. Toto období dějin představuje výstava zaměřená na tehdejší platidla – denáry. Návštěvníci se seznámí s jejich vývojem od 10. století až po zavedení pražského groše (1300). Základem výstavy je poklad převážně českých denárů, který byl objeven v Hradci Králové (1970).
Vystaveny jsou i další depoty z východních Čech – z Čistěvsi, Hřibska, Radíkovic nebo Černožic. Tyto cenné soubory dosud pohromadě nikdy prezentovány nebyly a lapidárium muzejní budovy se tak dočasně mění ve středověkou pokladnici.

Program pro děti

Muzeum nabídne základním a středním školám interaktivní program k výstavě zaměřený na vznik a vývoj této měny, na způsob výroby a obsahovém sdělení vyražených motivů. V souvislosti s výstavou proběhne ve středu 11. března od 9 a 13 hodin akce pro děti ZA KRÁLOVÉHRADECKÝM POKLADEM. Připravovaný program zahrnuje kromě komentovaných prohlídek, vedené kurátorem výstavy, i ukázku práce restaurátorek s nalezenými mincemi.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové