Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > DEN ZEMĚ V MUZEU 2018
MaléStředníVelkéExtra velké

DEN ZEMĚ V MUZEU 2018

DEN ZEMĚ V MUZEU 2018
19. 4. 2018

Výstavka živých přírodnin a nerostů a tématicky zaměřená vycházka do Šimkových sadů je připravena přírodovědeckým oddělením muzea. Akce je určena zejména pro II. stupeň ZŠ a SŠ. Vítáni jsou i zájemci z řad veřejnosti.


Den Země v muzeu se uskuteční

19. dubna 2018 od 8.30, 10.30 a 12.30 hodin v prostorách Přírodovědeckého oddělení Muzea východních Čech v Hradci Králové v Gayerových kasárnách, Opletalova 334.
Samčí šištice borovice lesní (Pinus sylvestris) © foto L. Bičanová
Samčí šištice borovice lesní (Pinus sylvestris) © foto L. Bičanová
Pracovníci přírodovědeckého oddělení Muzea východních Čech v Hradci Králové připravili ke Dni Země celodenní program o jarní přírodě našeho okolí s ukázkami živých přírodnin a nerostů z muzejních přírodovědeckých sbírek. Program je určen zejména pro druhý stupeň základních škol a střední školy jako vhodný doplněk výuky přírodopisu a environmentální výchovy. Vítáni jsou i zájemci z řad veřejnosti.
Modrásek očkovaný a modrásek bahenní na květu rostliny krvavec toten © foto M. Mikát
Modrásek očkovaný a modrásek bahenní na květu rostliny krvavec toten © foto M. Mikát
Připraveny jsou pro Vás dva programy: Výstavka živých přírodnin a nerostů a botanicky a zoologicky zaměřená vycházka do Šimkových sadů. Program trvá přibližně 90 minut. Z kapacitních důvodů je možné objednat na vybraný termín pouze jednu školní třídu, tj. max 30 žáků. Závazné objednávky prosíme nejpozději do 17. 4. 2017 na e-mailovou adresu edukace@muzeumhk.cz nebo na telefonu 604 513 643. Vstupné 30 Kč, pedagogický doprovod zdarma.
Květenství pampelišky lékařské (Taraxacum officinale) © foto L. Bičanová
Květenství pampelišky lékařské (Taraxacum officinale) © foto L. Bičanová
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové