Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > ČEST PRÁCI, PANÍ UČITELKO!
MaléStředníVelkéExtra velké

ČEST PRÁCI, PANÍ UČITELKO!

ČEST PRÁCI, PANÍ UČITELKO!
14. 12. 2018 až 27. 1. 2019

Výstava představí důležité milníky v československém školství 20. století. Jak se politické události a legislativní změny promítly do vzdělání v ČSR v období první republiky a poté do poválečného československého školství.


Výstava je otevřena

od 14. prosince 2018 do 27. ledna 2019 v Galerii moderního umění Hradec Králové. Vernisáž se uskutečnila 13. prosince 2018 v 16.00 hodin.
Pozvánka
Sérii tří výstav Muzea východních Čech v Hradci Králové v Galerii moderního umění v Hradci Králové uzavírá výstava s názvem ČEST PRÁCI, PANÍ UČITELKO! Vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 13. prosince v 16.00 hodin v Galerii moderního umění v Hradci Králové. Pro účastníky bylo připraveno pohádkové vystoupení herce Klicperova divadla, pana Jana Bílka, který připravil vylepšenou verzi pohádky O Bajajovi. Samotná výstava je přístupná veřejnosti až do 27. ledna 2019, každý den kromě pondělí vždy od 10 do 18 hodin.
Poupata, slabikář první republiky
Výstava představí důležité milníky v československém školství 20. století. Jak se politické události a legislativní změny promítly do vzdělání v ČSR v období první republiky a poté do poválečného československého školství. Výstava představuje nejčastěji požívané učebnice a pomůcky daného období, unikátní lavice pro jednoho žáka, aktovky nebo různé typy školních vysvědčení, dobové fotografie a výběr školních obrazů z uvedených období.
Školní obraz Dlouhý, Široký a Bystrozraký, nakladatel Josef Unger, 30. léta 20. století, sbírka MVČ
Pro zájemce jsou také připraveny dvě komentované prohlídky v termínech 20. prosince 2018 a 17. ledna 2019 od 16.30 hodin.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové