Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > VÝZVA - VÝSTAVA MÝM NÁRODŮM!
MaléStředníVelkéExtra velké

VÝZVA - VÝSTAVA MÝM NÁRODŮM!

VÝZVA - VÝSTAVA MÝM NÁRODŮM!
V letošním roce uplyne 100 let od vypuknutí prvního celosvětového válečného konfliktu, který bývá nazýván také Velkou válkou. Muzeum východních Čech v Hradci Králové chce toto výročí připomenout výstavou s názvem Mým národům! 1. světová válka 1914-1918 na frontách i v zázemí.
Sbíráme vaše vzpomínky“ je mottem muzea, a proto se obracíme k veřejnosti s žádostí o spolupráci. Uchováváte-li doma ve svých rodinných archivech zajímavé památky na toto období, ať už fotografie, válečnou korespondenci, deníky, vzpomínky na život v zázemí či jiné památky, podělte se s námi o ně.

Zajistíme zhotovení kopií přinesených dokumentů a s Vaším svolením je případně použijeme ve výstavě nebo se budou moci stát trvalou součástí sbírkového fondu muzea a uchovány tak pro budoucnost.
Válka vzala a poznamenala životy statisíců našich předků, tisíce pomníčků ve městech a obcích jsou toho trvalou připomínkou. Proto je důležité, aby se na Velkou válku nikdy nezapomnělo.

Kontaktními osobami jsou:

PhDr. Jaroslava Pospíšilová, j.pospisilova@muzeumhk.cz
Mgr. Josef Šrámek, j.sramek@muzeumhk.cz

telefon: 495 514 631
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové