Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > VÝZVA - VÝSTAVA MÝM NÁRODŮM!

VÝZVA - VÝSTAVA MÝM NÁRODŮM!

V letošním roce uplyne 100 let od vypuknutí prvního celosvětového válečného konfliktu, který bývá nazýván také Velkou válkou. Muzeum východních Čech v Hradci Králové chce toto výročí připomenout výstavou s názvem Mým národům! 1. světová válka 1914-1918 na frontách i v zázemí.
Sbíráme vaše vzpomínky“ je mottem muzea, a proto se obracíme k veřejnosti s žádostí o spolupráci. Uchováváte-li doma ve svých rodinných archivech zajímavé památky na toto období, ať už fotografie, válečnou korespondenci, deníky, vzpomínky na život v zázemí či jiné památky, podělte se s námi o ně.

Zajistíme zhotovení kopií přinesených dokumentů a s Vaším svolením je případně použijeme ve výstavě nebo se budou moci stát trvalou součástí sbírkového fondu muzea a uchovány tak pro budoucnost.
Válka vzala a poznamenala životy statisíců našich předků, tisíce pomníčků ve městech a obcích jsou toho trvalou připomínkou. Proto je důležité, aby se na Velkou válku nikdy nezapomnělo.

Kontaktními osobami jsou:

PhDr. Jaroslava Pospíšilová, j.pospisilova@muzeumhk.cz