Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Den otevřených sond

Den otevřených sond

Mgr. Radek Bláha, Mgr. Pavel Horník, PhDr. Miroslav Novák, MVČ, 21. 5. 2013
Základy barokního mostu, sonda 1

Den otevřených sond na záchranném
archeologickém výzkumu ve Zdechovicích

V odpoledních hodinách dne 5. dubna uspořádali pracovníci archeologického oddělení ve spoluprací se starostou obce Zdechovice Ing. Robertem Chuticem den otevřených sond na záchranném archeologickém výzkumu v areálu čestného nádvoří na zámku Zdechovice. Zhruba padesáti účastníkům byly představeny archeologické metody a především výsledky rozsáhlého výzkumu čestného nádvoří, který odkryl část středověkého až raně novověkého vodního příkopu, základy barokního mostu patřícího k tvrzi a kostrové pohřebiště z 11. – 13. století. Akce byla zakončena diskuzí. Záchranný výzkum a jeho výsledky by měla v obci připomínat informační tabule umístěná před areálem zámku.
Návštěvníci dne otevřených sond
Základy barokního mostu, sonda 1
Barokní zdivo, sonda 4
Kostrové hroby, sonda 6
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.