Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > OSLAVY K 70. VÝROČÍ OSVOBOZENÍ V MUZEU

OSLAVY K 70. VÝROČÍ OSVOBOZENÍ V MUZEU

pátek 8. května 2015 od 9 do 17 hodin
Vzpomínky vězňů z nacistických koncentračních táborů a svědectví sovětské veteránky z druhé světové války paní Koganové ve filmových dokumentech doplněné o soubor fotografií z konce války v Královéhradeckém kraji. Na snímcích je zachycen převážně Hradec Králové a Nechanice.
Projekce v přednáškovém sále Muzea východních Čech v Hradci Králové a nově otevřená výstava SVOBODA PŘIŠLA V MÁJI - KVĚTEN 1945 VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH doplní bohatý kulturní program Českého svazu bojovníku za svobodu k 70. výročí oslav osvobození republiky od nacismu, jehož stěžejní část se koná na náměstí Osvoboditelů od 9 do 17 hodin.

Vstup na promítání:

zdarma

Vstupné na výstavu:

základní 50 Kč, snížené 20 Kč
Výstava je pro návštěvníky (z důvodu přípravy soutěže Mistrovství ČR lodních modelářů) přístupná od 9 do 14 hodin. Děkujeme za pochopení.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.