Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Otevření naučné stezky Lom Rožmitál

Otevření naučné stezky Lom Rožmitál

Ve čtvrtek 29. září 2011 byla slavnostně otevřena naučná stezka Lom Rožmitál u Šonova na Broumovsku, na jejíž realizaci se vedle Zemědělského družstva Šonov podílelo i Muzeum východních Čech v Hradci Králové.

Lom Rožmitál se nachází pod hřebenem Javořích hor na severním okraji obce Rožmitál as 5 km severovýchodně od Broumova. Nová naučná stezka představuje návštěvníkům ekologickou obnovu území po těžbě, různorodá stanoviště se vzácnými druhy rostlin a živočichů, geologickou stavbu a vývoj pohraniční části východočeského regionu. Zároveň je možno pozorovat těžební práce v lomu a z vyhlídky obdivovat krajinu Broumovska. K trase naučné stezky je vydán obsáhlý průvodce.

Doporučujeme pro podzimní výlet!
Lom Rožmitál_049
Lom Rožmitál_056