Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > PRO DĚTI > DĚTSKÝ ATELIÉR
MaléStředníVelkéExtra velké

DĚTSKÝ ATELIÉR

DĚTSKÝ ATELIÉR V MUZEU VÝCHODNÍCH ČECH V HRADCI KRÁLOVÉ

I v letošním roce byl před plánovanou rekonstrukcí budovy muzea v roce 2018-2019 Dětský ateliér místem, které mohli návštěvníci využít. Po prohlídce budovy nabízel tento původně fotografický ateliér do 4. března 2018 prostor k odpočinku, malování i získání informací o tradicích spojených s masopustem. Pořádány zde byly víkendové workshopy, divadelní představení, přednášky, čtení pohádek, soutěže a především již tradiční Muzejní neděle, které jsou nyní přesunuty do budovy odborného pracoviště muzea v Gaeyrových kasárnách.

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové je prostorem pro hraní, tvoření a bádání. Před stěhováním z důvodu rekonstrukce budovy sloužil také jako herna pro nejmenší, jako dílna pro větší děti a také jako badatelna pro mládež. Zájemci zde měli možnost nejen strávit volný čas, ale také si po návštěvě výstav a expozic doplnit zajímavosti o daném tématu nebo prohlédnout doprovodné obrázky a texty.

Aktuální program Dětského ateliéru:

ADVENT V MUZEU

ADVENT V MUZEU

18. listopadu 2018 od 9.00 a od 13.00 hodin
Věštění budoucnosti, povídání o tajemných bytostech, draní peří a především výroba krásné dekorace s vůní pryskyřice na děti čekají v muzejní neděli, která bude první připomínkou blížícího se adventu.
PODZIMNÍ PRÁZDNINY

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

30. října 2018 od 10.00 hodin
O letošních podzimních prázdninách bude možné navštívit speciální program k výstavě Lide československý! Vyzkoušíte si práci historika se sbírkovým předmětem a v roli umělce si nakreslíte vlastní návrh na státní vlajku, medaile nebo platidla.
VOJÁCI NEBO KOMTESY

VOJÁCI NEBO KOMTESY

21. října 2018 od 9.00 a od 13.00 hodin
Přijďte na muzejní neděli a vraťte se zpátky v čase do doby, kdy Hradcem Králové pochodovali vojáci a dámy na ně pokukovaly zpoza vějířů a paraplíček. Kreativně se vyřádíte při tvorbě papírového vějíře a tematické záložky do knihy.

Otevření Dětského ateliéru bylo podpořeno Královéhradeckým krajem.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové