Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > PRO DĚTI > DĚTSKÝ ATELIÉR
MaléStředníVelkéExtra velké

DĚTSKÝ ATELIÉR

DĚTSKÝ ATELIÉR V MUZEU VÝCHODNÍCH ČECH V HRADCI KRÁLOVÉ

Po dokončení rekonstrukce budovy muzea na Eliščině nábřeží a jejím znovuotevření na konci roku 2019 bude Dětský ateliér nadále místem, které návštěvníci budou moci využít jako prostor k odpočinku, hraní nebo vzdělávání. V plánu je pořádání tradičních muzejních nedělí, které jsou nyní dočasně přesunuty do budovy odborného pracoviště muzea v Gaeyrových kasárnách. Muzejní dětský ateliér poskytne i prostor pro realizaci edukačních programů, přírodovědeckého kroužku, divadelního představení v rámci Dne dětí, přednášek, čtení pohádek, soutěží a mnoho dalších dětských aktivit.

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové je prostorem pro hraní, tvoření a bádání. Před stěhováním z důvodu rekonstrukce budovy sloužil také jako herna pro nejmenší, jako dílna pro větší děti a také jako badatelna pro mládež. Zájemci zde měli možnost nejen strávit volný čas, ale také si po návštěvě výstav a expozic doplnit zajímavosti o daném tématu nebo prohlédnout doprovodné obrázky a texty.

Aktuální program Dětského ateliéru:

ZKAMENĚLÝ ŽIVOT

ZKAMENĚLÝ ŽIVOT

17. 3. 2019 od 9 a od 13 hodin
Našli jste někdy zkamenělinu? A víte jak a kde ji hledat? Přijďte na březnovou muzejní neděli a spolu s námi objevujte svět zkamenělin a živoucích fosilií. Vlastní zkamenělinu si na závěr programu i vyrobíte.
Přírodovědecký kroužek - co je za námi a před námi

Přírodovědecký kroužek - co je za námi a před námi

Pro děti se zájmem o přírodu letos již třetím rokem Muzeum východních Čech v Hradci Králové pořádá přírodovědný kroužek. V první polovině školního roku jsme během podzimních měsíců pravidelně navštěvovali lokalitu přírodní památky Na Plachtě a okolí rybníka Roudnička.
MASOPUST - KOBLÍŽKY A MASA KUS

MASOPUST - KOBLÍŽKY A MASA KUS

17. února 2019 od 9.00 a od 13.00 hodin
I když slovo masopust nabádá ke střídmosti a odříkání, opak byl a je pravdou. A tak pokud v tom tedy máte trochu zmatek, kdy a jak se slaví tento svátek, přijďte na únorovou muzejní neděli, kde se vše dozvíte a vyrobíte si i vlastní masku.

Otevření Dětského ateliéru bylo podpořeno Královéhradeckým krajem.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové