Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > DĚTSKÝ ATELIÉR
MaléStředníVelkéExtra velké

DĚTSKÝ ATELIÉR

DĚTSKÝ ATELIÉR V HRADECKÉM MUZEU

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové je prostorem pro hraní, tvoření a bádání. Slouží jako herna pro nejmenší, jako dílna pro větší děti a také jako badatelna pro mládež. Zájemci zde mají možnost nejen strávit volný čas, ale také si   po návštěvě výstav a expozic doplnit zajímavosti o daném tématu nebo prohlédnout doprovodné obrázky a texty. Probíhají zde víkendové workshopy, divadelní představení, přednášky, čtení pohádek, soutěže a především již tradiční Muzejní neděle.
Dětský ateliér
Dětský ateliér
Dětský ateliér
Dětský ateliér

Aktuální program:

POSVIŤME SI O ADVENTU

POSVIŤME SI O ADVENTU

12. listopadu 2017 od 9.00-11.00 a 13.00-15.00 hodin
Denního světla rychle ubývá a noci se prodlužují. Není nic jednoduššího než si vyrobit vlastní svícen a zpříjemnit si dlouhé podzimní večery, při kterých se jistě dají číst poutavé a třeba i trochu strašidelné pohádky.
VÝSLEDKY SOUTĚŽE HOUBY 2017

VÝSLEDKY SOUTĚŽE HOUBY 2017

Součástí výstavy HOUBY ŽIVÉ, JEDLÉ I JEDOVATÉ byla ve dnech 5. až 8. října 2017 vědomostní a výtvarná soutěž pro děti. Vítězné a vybrané výtvarné práce budou vystaveny v prostorách Muzea východních Čech v Hradci Králové.
VOJÁCI NEBO KOMTESY

VOJÁCI NEBO KOMTESY

15. října 2017 od 9.00 a od 13.00 hodin
Každodenní všední život vojáka z dob prusko-rakouské války tak, jak ho určitě neznáte, bude náplní interaktivního programu říjnové muzejní neděle. Jak vypadal jeho nocleh a jak vojenský lékař ošetřoval v boji utržená zranění?
 

STEZKY PO MUZEU


Stezka muzejního badatele

Vydejte se s námi po Stezce muzejního badatele, která Vás provede celou budovou hradeckého muzea a přinese spoustu nových informací nejen o architektuře a historii. Účastníci obdrží informační list s otázkami, které budou řešit u každého ze zastavení této stezky. Pro děti a mládež.

Lví stezka muzeem aneb Hledej lvíčky v budově muzea

Pro děti předškolního věku s doprovodem je připravena Lví stezka muzeem aneb Hledej lvíčky v budově muzea. S jednoduchým průvodcem putují děti celou muzejní budovou po jednotlivých zastaveních stezky a hledají lvíčky, kteří jsou součástí muzejní budovy. Po úspěšném absolvování stezky dostanou děti jako odměnu samolepku se lvíčkem.

Případné další vzdělávací programy naleznete v části EDUKACE
 
kralovehradecky_kraj.png

Otevření Dětského ateliéru bylo podpořeno Královéhradeckým krajem.
GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.
více...
 
 
 
 

.
© 2017 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové