Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > PRO DĚTI > DĚTSKÝ ATELIÉR
MaléStředníVelkéExtra velké

DĚTSKÝ ATELIÉR

DĚTSKÝ ATELIÉR V MUZEU VÝCHODNÍCH ČECH V HRADCI KRÁLOVÉ

I v letošním roce byl před plánovanou rekonstrukcí budovy muzea v roce 2018-2019 Dětský ateliér místem, které mohli návštěvníci využít. Po prohlídce budovy nabízel tento původně fotografický ateliér do 4. března 2018 prostor k odpočinku, malování i získání informací o tradicích spojených s masopustem. Pořádány zde byly víkendové workshopy, divadelní představení, přednášky, čtení pohádek, soutěže a především již tradiční Muzejní neděle, které jsou nyní přesunuty do budovy odborného pracoviště muzea v Gaeyrových kasárnách.

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové je prostorem pro hraní, tvoření a bádání. Před stěhováním z důvodu rekonstrukce budovy sloužil také jako herna pro nejmenší, jako dílna pro větší děti a také jako badatelna pro mládež. Zájemci zde měli možnost nejen strávit volný čas, ale také si po návštěvě výstav a expozic doplnit zajímavosti o daném tématu nebo prohlédnout doprovodné obrázky a texty.

Aktuální program Dětského ateliéru:

PRÁZDNINOVÉ VYCHÁZKY ZA PŘÍRODOU

PRÁZDNINOVÉ VYCHÁZKY ZA PŘÍRODOU

O prázdninách se s námi můžete vydat za drobnými vodními zvířátky, poznáme rozmanitost hmyzího světa, pod mikroskopem si prohlédneme zajímavé detaily z rostlinné říše a navštívit můžete také komentovanou prohlídku nové výstavy Život pod mořskou hladinou.
OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NEDĚLÍ O MYŠÍCH (A LIDECH?)

OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NEDĚLÍ O MYŠÍCH (A LIDECH?)

Poslední předprázdninovou muzejní neděli, věnovanou malým savcům, navštívilo 42 zájemců z řad dětí i rodičů. Pro zvídavé děti i dospělé jsme na prázdniny připravili i další zajímavé akce zaměřené na poznávání živočichů a rostlin.
O MYŠÍCH (A LIDECH?)

O MYŠÍCH (A LIDECH?)

17. června 2018 od 9.00 a od 13.00 hodin / Soužití člověka s drobnými hlodavci má dlouhou historii, ale přesto mnoho z nás o nich moc neví. V červnové muzejní neděli se dozvíme, kde žijí, čím se živí a poznáme i další zajímavosti, které večerníčkový hrdina Mach při zkoušení nevěděl.

Otevření Dětského ateliéru bylo podpořeno Královéhradeckým krajem.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové