Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > PRO DĚTI > DĚTSKÝ ATELIÉR
MaléStředníVelkéExtra velké

DĚTSKÝ ATELIÉR

DĚTSKÝ ATELIÉR V MUZEU VÝCHODNÍCH ČECH V HRADCI KRÁLOVÉ

Po dokončení rekonstrukce budovy muzea na Eliščině nábřeží a jejím znovuotevření na konci roku 2019 bude Dětský ateliér nadále místem, které návštěvníci budou moci využít jako prostor k odpočinku, hraní nebo vzdělávání. V plánu je pořádání tradičních muzejních nedělí, které jsou nyní dočasně přesunuty do budovy odborného pracoviště muzea v Gaeyrových kasárnách. Muzejní dětský ateliér poskytne i prostor pro realizaci edukačních programů, přírodovědeckého kroužku, divadelního představení v rámci Dne dětí, přednášek, čtení pohádek, soutěží a mnoho dalších dětských aktivit.

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové je prostorem pro hraní, tvoření a bádání. Před stěhováním z důvodu rekonstrukce budovy sloužil také jako herna pro nejmenší, jako dílna pro větší děti a také jako badatelna pro mládež. Zájemci zde měli možnost nejen strávit volný čas, ale také si po návštěvě výstav a expozic doplnit zajímavosti o daném tématu nebo prohlédnout doprovodné obrázky a texty.

Aktuální program Dětského ateliéru:

LOVÍME NA PLACHTĚ

LOVÍME NA PLACHTĚ

19. května 2019 od 9.00 a od 13.00 hodin
Muzejní neděle tentokrát zavítá do Přírodní památky Na Plachtě. Přijďte si pod odborným vedením vlastnoručně prozkoumat a probádat tůňky, mokřady, vřesoviště a další biotopy se zajímavými druhy živočichů a rostlin.
BUM, BUM, BUM, DEJTE VEJCE NEBO RUM

BUM, BUM, BUM, DEJTE VEJCE NEBO RUM

14. 4. 2019 od 9.00 a od 13.00 hodin
Jaro už je v plném proudu, končí doba půstu a Velikonoce jsou za dveřmi. Přijďte si připomenout tradiční zvyky a vyrobit si krásné patchworkové vejce a další jarní dekorace.
ZKAMENĚLÝ ŽIVOT

ZKAMENĚLÝ ŽIVOT

17. 3. 2019 od 9 a od 13 hodin
Našli jste někdy zkamenělinu? A víte jak a kde ji hledat? Přijďte na březnovou muzejní neděli a spolu s námi objevujte svět zkamenělin a živoucích fosilií. Vlastní zkamenělinu si na závěr programu i vyrobíte.

Otevření Dětského ateliéru bylo podpořeno Královéhradeckým krajem.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové