Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > PRO DĚTI > DĚTSKÝ ATELIÉR
MaléStředníVelkéExtra velké

DĚTSKÝ ATELIÉR

DĚTSKÝ ATELIÉR V MUZEU VÝCHODNÍCH ČECH V HRADCI KRÁLOVÉ

I před plánovanou rekonstrukcí budovy muzea v roce 2018-2019 je Dětský ateliér místem, které mohou návštěvníci využít. Po prohlídce budovy nabízí tento původně fotografický ateliér do 4. března 2018 prostor k odpočinku, malování i získání informací o tradicích spojených s masopustem.

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové je prostorem pro hraní, tvoření a bádání. Před stěhováním z důvodu rekonstrukce budovy sloužil jako herna pro nejmenší, jako dílna pro větší děti a také jako badatelna pro mládež. Zájemci zde měli možnost nejen strávit volný čas, ale také si po návštěvě výstav a expozic doplnit zajímavosti o daném tématu nebo prohlédnout doprovodné obrázky a texty. Pořádány zde byly víkendové workshopy, divadelní představení, přednášky, čtení pohádek, soutěže a především již tradiční Muzejní neděle, které jsou nyní přesunuty do budovy odborného pracoviště muzea v Gaeyrových kasárnách.

Aktuální program Dětského ateliéru:

HODY HODY DOPROVODY

HODY HODY DOPROVODY

25. března 2018 od 9 a od 13 hodin
Jak naši předkové vítali dlouho očekávané jaro? Navštivte první jarní muzejní neděli, která je věnována přípravě Velikonoc podle tradičních zvyků a výrobě krásných a nápaditých jarních dekorací.
STŘAPATÍ JEDOU

STŘAPATÍ JEDOU

11. února 2018 od 9 a od 13 hodin
Kůň, tučňák, medvěd, ras, laufr, kominík a strakatý! Jen jedno z předchozích slov není tradiční masopustní maskou. Víte které? Přijďte nám to povědět na masopustní muzejní neděli a vyrobit si koníka a čepici.
PO STOPÁCH MAMUTŮ

PO STOPÁCH MAMUTŮ

14. ledna 2018 od 9.00-11.00 a 13.00-15.00 hodin
V lednové muzejní neděli se vypravíme s archeologem za tlupou lovců mamutů, vyzkoušíme si práci pravěkých umělců a prohlédneme si originální předměty ze starší doby kamenné.

Otevření Dětského ateliéru bylo podpořeno Královéhradeckým krajem.
GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.
 
 
 

.
© 2017 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové