Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > DĚTSKÝ ATELIÉR
MaléStředníVelkéExtra velké

DĚTSKÝ ATELIÉR

DĚTSKÝ ATELIÉR V HRADECKÉM MUZEU

Návštěvníci nově otevřeného dětského ateliéru se zde budou moci seznámit s projektem Jak se dělá muzeum s podtitulem Herna – dílna – badatelna. Ateliér bude tedy sloužit jako herna pro nejmenší, jako dílna pro větší děti a jako badatelna pro mládež. Zájemci zde mají možnost nejen strávit volný čas, ale také si  po návštěvě výstav a expozic doplnit zajímavosti o daném tématu nebo prohlédnout  doprovodné obrázky a texty. V předem oznámených termínech zde budou také probíhat víkendové workshopy, divadelní představení, přednášky, čtení pohádek, soutěže atd.


Dětský ateliér
Dětský ateliér
Dětský ateliér
Dětský ateliér
MAŠKARY ŘÁDÍ

MAŠKARY ŘÁDÍ

5. března 2017 od 9.00 a od 13.00 hodin
A je tu masopust a s ním spoustu řádění prapodivných maškar. Co vlastně znamenají a koho představují tradiční masky? Během této muzejní neděle si také podobnou masku se zvířecím motivem vyrobíme.
VÝPRAVA ZA ZKAMENĚLINAMI!

VÝPRAVA ZA ZKAMENĚLINAMI!

3. února 2017 od 10.00 do 16.00 hodin
O čem vypovídají fosilie jako záhadné stopy dávných organismů, které přetrvaly až do současnosti? Vypravte se s námi za skutečnými zkamenělinami měkkýšů, ostnokožců a hub. S čerstvým vysvědčením vstup zdarma.
STOPY VE SNĚHU

STOPY VE SNĚHU

22. ledna 2017 od 9.00 a od 13.00 hodin
V přírodě žije mnoho živočichů, kteří v zimě navzdory nepříznivému počasí nespí. Kudy vedou jejich cesty za potravou prozradí lednová muzejní neděle.
 

STEZKY PO MUZEU


Stezka muzejního badatele

Vydejte se s námi po Stezce muzejního badatele, která Vás provede celou budovou hradeckého muzea a přinese spoustu nových informací nejen o architektuře a historii. Účastníci obdrží informační list s otázkami, které budou řešit u každého ze zastavení této stezky. Pro děti a mládež.

Lví stezka muzeem aneb Hledej lvíčky v budově muzea

Pro děti předškolního věku s doprovodem je připravena Lví stezka muzeem aneb Hledej lvíčky v budově muzea. S jednoduchým průvodcem putují děti celou muzejní budovou po jednotlivých zastaveních stezky a hledají lvíčky, kteří jsou součástí muzejní budovy. Po úspěšném absolvování stezky dostanou děti jako odměnu samolepku se lvíčkem.

Případné další vzdělávací programy naleznete v části EDUKACE
 
kralovehradecky_kraj.png

Otevření Dětského ateliéru bylo podpořeno Královéhradeckým krajem.
GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin

VSTUPNÉ
expozice a výstavy:

základní  50 Kč
snížené   20 Kč
rodinné 100 Kč
více...

.
© 2016 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové