Obrázek stránky

AKCE

inv
PROHLÍDKA VÝSTAVY VELKÁ VIZITA!11. května 2017

PROHLÍDKA VÝSTAVY VELKÁ VIZITA!

Poutavou prohlídkou rozsáhlé výstavy věnované historii zdravotnictví a lékařské péče v Hradci Králové v období první republiky provede kurátorka PhDr. Pavla Koritenská.

POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM13. května 2017

POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM

Dětské odpoledne plné netradičních zážitků v areálu Muzea války 1866 na Chlumu. Jak těžká je skutečná historická puška? Jízda kočárem, střelba z historické pušky, vojenský výcvik a ošetřování ran pod bedlivým dohledem císařských vojáků.

ZA VODNÍ ŽOUŽELÍ14. května 2017

ZA VODNÍ ŽOUŽELÍ

V květnové muzejní neděli se velmi zblízka podíváme na pestrý život ve vodě. Povíme si o způsobu života drobných vodních zvířátek, detailně si je prohlédneme pod mikroskopem a za příznivého počasí si je i vlastnoručně odchytíme.

MUZEUM MAMINKÁM14. května 2017

MUZEUM MAMINKÁM

Oslavte Den matek návštěvou expozic a výstav. Prohlédnout si můžete také novou plakátovou výstavu o finském designu a architektuře a výtvarné výstavy. Tento den je pro maminky s dětmi vstup zdarma.

MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ18. května 2017

MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ

Tento den byl ustanoven Mezinárodní radou muzeí v roce 1977 s cílem upozorňovat širokou veřejnost na roli muzeí v rozvoji celé společnosti. V Muzeu východních Čech v Hradci Králové můžete tento den navštívit výstavy a expozice zdarma.

VELKÁ VIZITA!25. května 2017

VELKÁ VIZITA!

Přednáška PhDr. Pavly Koritenské Velká vizita! naváže na prohlídku stejnojmenné výstavy a doplní mnohé zajímavosti z historie královéhradeckého zdravotnictví.

MUZEJNÍ NOC LÉKAŘSKÁ26. května 2017

MUZEJNÍ NOC LÉKAŘSKÁ

Podnikněte exkurzi do doby první republiky a seznamte se s úrovní hygieny a lékařské péče v Hradci Králové. Tento večer si můžete prohlédnout nové výstavy, historické filmy a herbářové knihy. Připraven je také program pro děti.

NOC V MUZEU VÁLKY 186626. května 2017

NOC V MUZEU VÁLKY 1866

Navštivte tento večer přednášku seznamující s postupem výroby dioramatu zobrazujícího bitvu na Chlumu a komentovanou prohlídku expozice.

TÝDEN DĚTÍ S MUZEEM VÝCHODNÍCH ČECH7. srpna 2017 - 1. září 2017

TÝDEN DĚTÍ S MUZEEM VÝCHODNÍCH ČECH

V roce 2017 se budeme ve dvou srpnových termínech věnovat především zdravotnictví. Naučíme se poskytnout první pomoc a navštívíme i botanickou zahradu, hospitál Kuks, Fakultní nemocnici a výstavu Velká vizita. Dozvíme se zajímavosti o současných i historických zdravotnických pomůckách a postupech a také důležité informace o léčivých rostlinách.

GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin

VSTUPNÉ
expozice a výstavy:

základní  50 Kč
snížené   20 Kč
rodinné 100 Kč
více...

.
© 2017 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové