Obrázek stránky

AKCE

inv
HOUBY A ARZÉN5. října 2017

HOUBY A ARZÉN

Může arzén v houbách představovat zdravotní riziko? A ve kterých houbách se tento prvek akumuluje? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět přednáška RNDr. Jana Borovičky, Ph.D.

NOC VĚDCŮ – MOBILITA6. října 2017

NOC VĚDCŮ – MOBILITA

Na mobilitu ve světě zvířat i v lidské minulosti se zaměří večerní přednášky pro širokou veřejnost s ukázkami tématických předmětů ze sbírek Muzea východních Čech v Hradci Králové. Jak a proč se přesouvají zvířata i rostliny?

O KROK DÁLE DO MINULOSTI I BUDOUCNOSTI10. října 2017

O KROK DÁLE DO MINULOSTI I BUDOUCNOSTI

Přednáška PhDr. Ladislava Zikmunda-Lendera se v návaznosti na výstavu Královéhradecké regulační plány zaměří na několik klíčových momentů v dějinách hradeckého urbanismu a jejich protagonisty.

Slavnostní představení nové publikace VELKÁ VIZITA!12. října 2017

Slavnostní představení nové publikace VELKÁ VIZITA!

Slavnostní představení nové publikace VELKÁ VIZITA! za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána a primátora města Hradec Králové Zdeňka Finka v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

KRÁLOVÉHRADECKÉ REGULAČNÍ PLÁNY12. října 2017

KRÁLOVÉHRADECKÉ REGULAČNÍ PLÁNY

Prohlídka stejnojmenné výstavy s kurátorem Mgr. Janem Jaklem seznámí zájemce a příznivce Klubu seniorů s ojedinělou ucelenou řadou regulačních plánů města, na nichž se podíleli významní čeští architekti v čele s Josefem Gočárem.

VOJÁCI NEBO KOMTESY15. října 2017

VOJÁCI NEBO KOMTESY

Každodenní všední život vojáka z dob prusko-rakouské války tak, jak ho určitě neznáte, bude náplní interaktivního programu říjnové muzejní neděle. Jak vypadal jeho nocleh a jak vojenský lékař ošetřoval v boji utržená zranění?

PROHLÍDKA VÝSTAVY VELKÁ VIZITA!18. října 2017

PROHLÍDKA VÝSTAVY VELKÁ VIZITA!

Prohlídka výstavy s kurátorkou Pavlou Koritenskou seznámí zájemce nejen s historií zdravotnictví a lékařské péče v Hradci Králové za první republiky, ale také s oblastí domácí péče o zdraví.

KRÁLOVÉHRADECKÉ REGULAČNÍ PLÁNY19. října 2017

KRÁLOVÉHRADECKÉ REGULAČNÍ PLÁNY

Kurátor výstavy Mgr. Jan Jakl provede návštěvníky výstavou, která mapuje historický vývoj regulačních plánů, na jejichž podkladě bylo vybudováno moderní město nazývané ve 20. a 30. letech „salon republiky“.

MARIA VALLA - BENEFIČNÍ KONCERT PRO UNICEF21. října 2017

MARIA VALLA - BENEFIČNÍ KONCERT PRO UNICEF

Benefiční koncert zpěvačky Maria Valla. Výtěžek z koncertu bude zcela věnován organizaci UNICEF na program modernizace nemocnice a porodnice ve městě Nyanza ve Rwandě.

PODZIMNÍ PRÁZDNINY V MUZEU26. října 2017 - 27. října 2017

PODZIMNÍ PRÁZDNINY V MUZEU

V muzeu je na podzim připraven program plný zábavy a překvapení ve výstavě o zdravotnictví z dob našich babiček a prababiček. Umíte přebalovat panenky do látkových plen? Poznáte vybrané pomůcky nejen z ordinace pana doktora?

STÁTNÍ SYMBOLY ČESKÉ REPUBLIKY26. října 2017

STÁTNÍ SYMBOLY ČESKÉ REPUBLIKY

Přednáška PhDr. Zdenky Kulhavé Státní symboly České republiky a národní symboly českého národa představí členům a přívnivcům Klubu seniorů historii a význam státních i národních symbolů a korunovačních klenotů.

XXVIII. MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 20171. prosince 2017 - 3. prosince 2017

XXVIII. MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2017

Tradiční třídenní Muzejní adventní trh, který každoročně navštíví přes 8 000 návštěvníků. Letošní trh bude výjimečný prodlouženou otevírací dobou a větším prostorem pro prezentaci výrobků a ukázek poctivé řemeslné práce.

GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin

VSTUPNÉ
expozice a výstavy:

základní  50 Kč
snížené   20 Kč
rodinné 100 Kč
více...

.
© 2017 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové