Obrázek stránky

AKCE

inv
S VYSVĚDČENÍM DO MUZEA30. června 2017

S VYSVĚDČENÍM DO MUZEA

Pochlubte se svým vysvědčením a navštivte zdarma muzeum, kde Vás čeká setkání s živými jedinci tropického hmyzu, zajímavé informace o motýlím tvůrci hedvábí a komentovaná prohlídka výstavy pestrých tropických motýlů.

151. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ30. června 2017 - 3. července 2017

151. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

Letošní program vzpomínkových akcí vrcholí sobotní bitevní scénou „Odděleně pochodovat, jednotně udeřit!“ na motivy historických událostí z bitvy u Hradce Králové v roce 1866. Po celý den je také možné navštívit Muzeum války 1866 na Chlumu.

PROCHÁZKY MUZEEM4. července 2017 - 1. září 2017

PROCHÁZKY MUZEEM

Pravidelné komentované prohlídky výjimečné monumentální budovy muzea. Poznejte architekturu a historii jediné národní kulturní památky v Hradci Králové.

ZA PŘÍRODOU PO MĚSTĚ – PTÁCI 18. července 2017

ZA PŘÍRODOU PO MĚSTĚ – PTÁCI

Vycházka za přírodou, která je kolem nás, ale většinou ji přehlížíme. Exkurze do královéhradeckých parků, zejména za jejich opeřenými obyvateli.

ZA PŘÍRODOU PO MĚSTĚ – VODNÍ ŽOUŽEL 26. července 2017

ZA PŘÍRODOU PO MĚSTĚ – VODNÍ ŽOUŽEL

V rámci přírodovědné výpravy se velmi zblízka podíváme na pestrý život ve vodě. Povíme si o způsobu života drobných vodních zvířátek a prohlédneme si je pod lupou.

S PRŮVODCEM PO BOJIŠTI29. července 2017

S PRŮVODCEM PO BOJIŠTI

Nechte se zasvěceným průvodcem provést areálem bojiště na Chlumu a seznamte se netradičně s historií četných monumentálních památek na bitvu u Hradce Králové v roce 1866.

TÝDEN DĚTÍ S MUZEEM VÝCHODNÍCH ČECH7. srpna 2017 - 1. září 2017

TÝDEN DĚTÍ S MUZEEM VÝCHODNÍCH ČECH

V roce 2017 se budeme ve dvou srpnových termínech věnovat především zdravotnictví. Naučíme se poskytnout první pomoc a navštívíme i botanickou zahradu, hospitál Kuks, Fakultní nemocnici a výstavu Velká vizita. Dozvíme se zajímavosti o současných i historických zdravotnických pomůckách a postupech a také důležité informace o léčivých rostlinách.

ZA PŘÍRODOU PO MĚSTĚ - CO SE DĚJE V TRÁVĚ?15. srpna 2017

ZA PŘÍRODOU PO MĚSTĚ - CO SE DĚJE V TRÁVĚ?

Stačí se jen podívat mezi listy a s překvapením zjistíme, kolik zajímavých tvorů se skrývá v jednom jediném keři nebo na několika málo bylinách.

GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin

VSTUPNÉ
expozice a výstavy:

základní  50 Kč
snížené   20 Kč
rodinné 100 Kč
více...

.
© 2017 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové