Akce

Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy Uprostřed Koruny české a Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole:
Zveme Vás na prosincové a lednové komentované prohlídky výstav Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, Tajemství ptačí sekery a Operace Barium – 2. světová válka a Královéhradecko.
Do Vánoc už zbývá jen pár dní. Z rádií znějí koledy a v ulicích svítí vánoční stromky. Dny jsou krátké, zato fronty v nákupních střediscích téměř nekonečné.
Miloš Hofman představí své fotografie a vzpomínky na události „sametové revoluce“ v Hradci Králové.
Zveme Vás na již tradiční podzimní brigádu v přírodní památce Na Plachtě na Novém Hradci Králové v neděli 24. listopadu 2019 od 9.00 hodin.
Jedním z nejvýraznějších symbolů sametové revoluce v Hradci Králové byla bezesporu spontánní stavba zdi z papírových krabic na tehdejším Gottwaldově, dnešním Ulrichově náměstí.
Cesta zemí dramatických dějin, živých pouští, skal a hor, kaňonů i jedinečných safari.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové a Československá obec legionářská, v rámci cyklu akcí upomínajících na 75. výročí seskoku československé paraskupiny Barium u Vysoké nad Labem a její působení v Hradci Králové, zvou na komentovanou vycházku Hradcem Králové, kterou návštěvníky…
Navštívíme přírodovědecky velice bohatou lokalitu PP Na Plachtě, kde jsou zastoupeny vlhké i suché louky, písčiny, vřesoviště, tůně, rybníky, křoviny a lesy.
V květnu a červnu letošního roku dlabaný člun expedice Monoxylon překonal více než 400 km v Egejském moři. Šlo o sportovní výkon, nebo vědeckou akci? Přijďte se 12. září 2019 seznámit do Muzea východních Čech v Hradci Králové s průběhem…
Strana 1 z 2