Výběrové řízení na pozici: konzervátor/-ka a restaurátor/-ka

Ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici - konzervátor/-ka a restaurátor/-ka.

Náplň práce:

• Odborné konzervování a restaurování historických a archeologických sbírkových předmětů
  • Zpracovávání restaurátorských zpráv
  • Dohled na fyzický stav sbírkových předmětů (preventivní konzervace, tvorba condition reportů, řešení vhodného uložení předmětů, balení před transportem, kurýrní doprovod, příprava výstav a expozic a instalace předmětů)
  • Spolupráce na kulturních akcích muzea

Požadujeme:

• VOŠ/VŠ vzdělání se zaměřením na konzervování/restaurování umělecko-řemeslných děl.
  • Odborný rozhled v oboru včetně znalosti zahraničních trendů.
  • Schopnost samostatné i týmové práce.
  • Organizační schopnosti, komunikativnost a schopnost práce s lidmi.
  • Zodpovědnost, spolehlivost.
  • Trestní bezúhonnost.
  • Jazykové dovednosti – Aj/Nj.
  • Znalost práce na PC na uživatelské úrovni.
  • Praxe v oboru výhodou.
  • Schopnost vědecké práce a publikační činnosti v oboru výhodou.

Nabízíme:

• Práci na plný pracovní úvazek.
  • Pracovní poměr na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou.
  • Solidnost veřejné instituce ve spojení s postavením jednoho z největších muzeí v ČR a vědecko-výzkumné instituce.
  • Dobrý pracovní kolektiv a příjemné prostředí.
  • Možnost zahraničních výjezdů a stáží Erasmus+.
  • Možnost dalšího odborného růstu.
  • Pružnou pracovní dobu, 25 dní dovolené + 5 dní indispozičního volna + možnost home office dle vnitřních pravidel organizace.
  • Stravenkový paušál ve výši 100,- Kč/den (73,-Kč tvoří příspěvek zaměstnavatele).
  • Angličtina na pracovišti + další benefity.
  • Volné vstupy do objektů muzeí a galerií v ČR i ve světě (AMG, ICOM).

Místo výkonu práce:

Odborné pracoviště Muzea východních Čech v Hradci Králové (Gayerova kasárna).

Nástup:

Únor 2023

Kontakt:

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Eliščino nábřeží 465

500 03 Hradec Králové 3

Výběrové řízení

Přílohy přihlášky:

• Strukturovaný profesní životopis
  • Motivační dopis

Výběrové řízení proběhne formou ústního pohovoru.

Bližší informace – organizační: Bc. Hana Hembalová, asistentka ředitele, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 734203273, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové.

Bližší informace – odborné: Jaroslav Zámečník, DiS., zastupující vedoucí oddělení Ochrany sbírky, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 249 150.