Prosba o pomoc: Hledáme prvorepublikový trezor!

Muzeum východních Čech v Hradci Králové a autoři výstavy Četnické humoresky v Salonu republiky se na vás obrací s další prosbou o pomoc!

stara pokladna trezor prvni republika

Rádi bychom získali trezor vzhledem odpovídající první polovině 20. století. Může být bez klíče, tzv "trvale" uzamčený. Plánujeme ho využít k názorné ukázce řešení případů vloupání československými četníky v expozici výstavy. Z toho důvodu bude nevratně poškozen replikou kasařského náčiní. Z těchto důvodů bychom trezor rádi odkoupili nebo přijali jako dar.

Věříme, že vzhledem k ohlasu veřejnosti, který nás přivedl na stopu četnických pamětníků i několika exponátů, nám naši návštěvníci opět pomohou.

Zdroj fotografie: Aukro.cz