Program muzea v říjnu 2021

Říjen 2021 - programy a akce v Muzeu východních Čech a v expozici Muzea války 1866 na Chlumu.

VÝSTAVY

Do 7. listopadu 2021 je přístupná také výstava sezóny Rudolf II. Umění pro císařena kterou navazuje výstava Císař umění složená z vybraných děl od čtyř současných českých autorů, jmenovitě od Adama Štecha, Kláry Sedlo, Romana Franty a Jiřího Anderse. Velkoformátová plátna jsou doplněna díly komornějšími, akvarely a pracemi na papíře.

Do 31. prosince 2021 navštivte výstavu KOMenský v KOMiksu: Kreslený život "Učitele národů".

Z důvodu stavebních prací na expozici bude do ukončení stavby bezbariérový vstup možný po individuální domluvě na tel. č. +420 495 512 391.
Děkujeme za pochopení a za komplikace se omlouváme!

AKCE

28. října 2021 od 13.00 do 18.00 hodin
100 LET OD VZNIKU JEDNOTY ČSOL HRADEC KRÁLOVÉ
V letošním roce slaví 100. výročí vzniku největší veteránská organizace v naší zemi - Československá obec legionářská. Tento moment si připomene spolu s oslavou 103. výročí vzniku samostatného československého státu 28. října 2021. V Hradci Králové byl hlavním nositelem legionářských tradic posádkový pluk 4 "Prokopa Velikého". Chcete se dozvědět něco o tom, jak vypadali a s čím bojovali legionáři, díky kterým v centru města nese kasárenský komplex jméno legionáře Jana Gayera? Odpověď vám rádi poskytnou členové jednoty ČSOL - Hradec Králové, která zároveň slavnostně převezme svůj prapor s dobovou symbolikou.
Série přednášek se uskuteční v přednáškovém sále muzea. Vstup zdarma.

30. října 2021 od 08.30 hodin
MYKOLOGICKOBOTANICKÁ
EXKURZE DO LESŮ U VYSOKÉ NAD LABEM
Ve Vysoké nad Labem u točny autobusu MHD (50°9'13.662"N, 15°49'50.066"E) se na vás těší mykoložka Bc.Tereza Tejklová a botanička RNDr. Věra Samková, Ph.D. Vypravíme se na Milířský kopec a do lesů východně od Vysoké nad Labem. Ukážeme si rostliny teplomilných strání (pcháč bezlodyžný, jehlice trnité). Zkusíme najít různé druhy holubinek, ryzců a čirůvek. Prosíme, přijďte bez psů!
Počet účastníků je omezen na 30 osob.
K účasti na exkurzi je třeba se předem zaregistrovat ZDE

Muzeum války 1866

Provozní doba do 31. března 2022:
Pondělí až pátek             ZAVŘENO
Sobota a neděle         10- 16 hodin

Ve stejnou dobu je přístupná nově opravená rozhledna v areálu bojiště.

Muzejní kavárna

Provozní doba:
Pondělí                            ZAVŘENO
Úterý až neděle         10 - 18 hodin

Knihovna

Knihovna je z důvodu stěhování do odvolání uzavřena. Knihovnice Iva Nývltová je k dispozici pro případné konzultace na tel. č.: +420 495 512 391, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.