051_hura do skoly_obsah_002_low 052_hura do skoly_ukazka_003_low

Prodejní cena: 110 Kč
Dostupnost: skladem

• Popis
Publikace autorky PhDr. Pavly Koritenské seznamuje s dosud v této podobě nepublikovanou historií předškolního a školního vzdělávání v Hradci Králové od třicátých let 19. do poloviny 20. století. Představuje možnosti vzdělávání učitelů obecných a měšťanských škol a učitelek mateřských škol v Hradci Králové. Pozornost je věnována také oblasti sociální a sociálně zdravotní péče o děti a mládež v Hradci Králové. Pokrokový Hradec Králové neopomněl do realizace v moderní město zahrnout i oblast školství. Součástí publikace je unikátní obrazový a fotografický materiál ze sbírky Muzea východních Čech v Hradci Králové a soukromých sbírek.

VYDÁNÍ PUBLIKACE BYLO PODPOŘENO

Statutárním městem Hradec Králové
(„Fond na podporu veřejně prospěšných projektů“ na zachování a obnovu památkového fondány území města Hradce Králové)

Státním fondem kultury České republiky