Nebyl vybrán žádný obrázek

Gotické a raně renesanční umění ve východních Čechách 1200–1550 / Příspěvky z vědecké konference

Kód zboží: ISBN 978-80-87686-05-8 |
Vydavatel
Muzeum východních Čech v Hradci Králové
Formát
210 x 297 mm
Počet stran
Zeptat se na cenu
Dostupnost: skladem

• Popis

Publikace je volně ke stažení: goticke-a-rane-renesancni-umeni-ve-vychodnich-cechach-1200-1550.pdf (10 MB).

Kolektivní monografie je věnována problematice středověkého a raně renesančního umění ve východních Čechách. Kniha prezentuje soubor příspěvků přednesených na stejnojmenné vědecké konferenci na sklonku roku 2013 v Hradci Králové, kde zazněly více než dvě desítky referátů pokrývajících oblasti regionální historie, výtvarné kultury, archeologie, památkové péče, včetně problematiky restaurování a galerijní prezentace. Kolektivní monografie, která vznikla v rámci projektu regionální spolupráce Akademie věd ČR, v. v. i. s Královéhradeckým krajem, představuje první etapu výzkumného záměru věnovaného středověké a raně renesanční výtvarné kultuře východních Čech. Konferenční setkání podpořené Hejtmanstvím Královéhradeckého kraje bylo iniciováno ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové, Ústavem dějin umění AV ČR v Praze a Katedrou dějin umění FF UP v Olomouci.

Gotické a raně renesanční umění ve východních Čechách 1200−1550.
Příspěvky z vědecké konference v Hradci Králové 2014