Domovská stránka > Novinky > TISKOVÉ ZPRÁVY

Tiskové zprávy a informace Muzea východních Čech v Hradci Králové.
11. 9. 2017

NOVÁ PUBLIKACE VELKÁ VIZITA! - tisková zpráva

Výstavu nazvanou Velká vizita! mají možnost vidět návštěvníci Muzea východních Čech v Hradci Králové až do 5. listopadu 2017, nyní tuto výstavu doplňuje i nová kniha, kterou muzeum vydalo. Publikace autorky Pavly Koritenské, která je i kurátorkou výstavy, dostala název Velká vizita! …v Hradci Králové za první republiky.
5. 4. 2017

Velká vizita - tisková zpráva

Historie zdravotnictví a sociálně zdravotní péče v Hradci Králové, především v období první republiky, je představena v rozsáhlé výstavě Velká vizita! doplněné samostatnou instalací o zřízení Lékařské fakulty v Hradci Králové. Až do začátku listopadu se lze seznámit také s historií domácí péče a zdravotnických pomůcek využívaných pacienty v prvorepublikových domácnostech, kde se tehdy pro léčení různých neduhů používala především horská slunce, ohřívače, nosní nálevky a inhalátory, ale i klystýry a macerační přístroje. K uskutečnění výstavy pomohla ve výrazné míře i řada drobných dárců a zapůjčitelů z celé republiky.
21. 10. 2016

SPOLUPRÁCE NA TVORBĚ VÝSTAVY VELKÁ VIZITA! - TISKOVÁ ZPRÁVA

Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravuje na rok 2017 výstavu o historii zdravotnictví a lékařské péče města Hradec Králové, a to s důrazem na období první republiky. Muzeum žádá odbornou i laickou veřejnost o zápůjčku, případně darování předmětů, které by mohly vhodně doplnit připravovanou výstavu o dobové fotografie, zdravotní pomůcky domácí péče o nemocné, učební pomůcky z oblasti zdravovědy, vybavení lékařských ordinací, oblečení sester a zdravotnického personálu, lékařské kufříky a další předměty.

Logo MVČ

Muzeum východních Čech v Hradci Králové (pdf, eps, jpg): logo-mvc-hk.zip
Užití loga podléhá autorizaci.

Kontakt pro média:

Bc. Irena Rezková
oddělení ochrany a prezentace sbírkových předmětů

Muzeum východních Čech v Hradci Králové
Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové