Domovská stránka > Novinky > TISKOVÉ ZPRÁVY

Tiskové zprávy a informace Muzea východních Čech v Hradci Králové.
21. 10. 2016

SPOLUPRÁCE NA TVORBĚ VÝSTAVY VELKÁ VIZITA! - TISKOVÁ ZPRÁVA

Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravuje na rok 2017 výstavu o historii zdravotnictví a lékařské péče města Hradec Králové, a to s důrazem na období první republiky. Muzeum žádá odbornou i laickou veřejnost o zápůjčku, případně darování předmětů, které by mohly vhodně doplnit připravovanou výstavu o dobové fotografie, zdravotní pomůcky domácí péče o nemocné, učební pomůcky z oblasti zdravovědy, vybavení lékařských ordinací, oblečení sester a zdravotnického personálu, lékařské kufříky a další předměty.

19. 9. 2016

OHLASY PRUSKO- RAKOUSKÉ VÁLKY - tisková zpráva

Raritní historické fotografie památkové zóny vznikající již v 19. století na bojišti prusko-rakouské bitvy u Hradce Králové, ale i alternativní pruská zadovka systému Luck jsou k vidění na nové výstavě Ohlasy prusko-rakouské války v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.
11. 7. 2016

Ve stínu války - tisková zpráva

Návštěvníci se budou moci vydat ve stopách přímého účastníka válečného tažení z léta roku 1866 Ladislava Prokopa, rodáka z východních Čech, a to podle jeho autentických vzpomínek. Nová výstava představí průběh prusko-rakouské války jako klíčové události 19. století.

Logo MVČ

Muzeum východních Čech v Hradci Králové (pdf, eps, jpg): logo-mvc-hk.zip
Užití loga podléhá autorizaci.

Kontakt pro média:

Bc. Irena Rezková
oddělení ochrany a prezentace sbírkových předmětů

Muzeum východních Čech v Hradci Králové
Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové