Domovská stránka > O Muzeu > REGIONÁLNÍ PRACOVIŠTĚ PRO TRADIČNÍ LIDOVOU KULTURU > SEZNAM NEMATERIÁLNÍCH STATKŮ TRADIČNÍ LIDOVÉ KULTURY KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

SEZNAM NEMATERIÁLNÍCH STATKŮ TRADIČNÍ LIDOVÉ KULTURY KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Královéhradeckého kraje byl zřízen usnesením Rady Královéhradeckého kraje č. 19/1019/2011 ze dne 17. srpna 2011 v souladu s usnesením Vlády České republiky ze dne 5. ledna č. 11 o Koncepci účinnější péče o tradiční lidovou kulturu v ČR na léta 2011-2015. Vedením seznamu bylo pověřeno Muzeum východních Čech v Hradci Králové s účinností od 1. září 2011. Hlavním cílem je ochrana, zachování, identifikace, rozvoj a podpora nemateriálního kulturního dědictví na území Královéhradeckého kraje. Metodický pokyn pro vedení Seznamu schválila Rada Královéhradeckého kraje usnesením RK/19/1019/2011 ze dne 17. srpna 2011.
Seznam obsahuje k 31. 12. 2017 následující statky:

1) 2012 - Východočeské loutkářství
Východočeské loutkářství bylo v roce 2012 zapsáno také na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.

2) 2017 - Tradice generačního předávání krajkářství na Vamberecku

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...