Obrázek stránky

PRO DĚTI

Dětský ateliér
DĚTSKÝ ATELIÉR - Víkendové workshopy, divadelní představení, přednášky, čtení pohádek, soutěže, vycházky za přírodou, tvůrčí poznání historie a tradiční Muzejní neděle. Program Dětského ateliéru...
PŘÍRODOVĚDECKÝ KROUŽEK
PŘÍRODOVĚDECKÝ KROUŽEK - Praktické poznávání naší přírody, podrobné zkoumání přírodnin za použití mikroskopu, určovacích klíčů a dalších pomůcek. Setkání vedou každé pondělí odborníci z oborů ornitologie, entomologie, botaniky, mykologie, geologie a paleontologie.
Více o Přírodovědeckém kroužku...
EDUKACE - Muzeum východních Čech se od ledna 2011 ve větší míře soustřeďuje na definování své role jako kulturní a vzdělávací instituce a zpracovává nabídku edukačních aktivit v návaznosti na potřeby školských a volnočasových zařízení a jejich rámcových vzdělávacích programů. Interaktivní programy a komentované prohlídky výstav se zaměřují na přiblížení muzea jako instituce a snaží se zaujmout návštěvníky přiblížením činnosti jednotlivých pracovišť. Cílem je vytvořit kvalitní nabídku v oblasti seznámení se s obory historie, přírodovědy a archeologie. Hravou a zábavnou formou, ale přesto s maximálním důrazem na kvalitu a záběr zprostředkovaných informací se muzeum snaží o dešifrování „muzejního kódu“ výstav a  expozic do řeči srozumitelné návštěvníkům.
KATALOGY INTERAKTIVNÍCH PROGRAMŮ PRO MŠ, ZŠ A SŠ:
INTERAKTIVNÍ PROGRAMY PRO SŠ - 2017

INTERAKTIVNÍ PROGRAMY PRO SŠ - 2017

V novém katalogu 2017 pro střední školy nabízíme doprovodné interaktivní programy k probíhajícím výstavám a expozicím, kometovanou prohlídku budovy muzea, interaktivní program ve společenskovědní knihovně a přírodovědecký program.
INTERAKTIVNÍ PROGRAMY PRO MŠ - 2017

INTERAKTIVNÍ PROGRAMY PRO MŠ - 2017

V novém katalogu 2017 pro mateřské školy nabízíme doprovodné interaktivní programy k probíhajícím výstavám, expozicím, zvykoslovnému období a rozšířený přírodovědecký program.
INTERAKTIVNÍ PROGRAMY PRO ZŠ - 2017

INTERAKTIVNÍ PROGRAMY PRO ZŠ - 2017

V novém katalogu 2017 pro základní školy a nižší stupeň víceletých gymnázií nabízíme doprovodné interaktivní programy k probíhajícím výstavám, expozicím, zvykoslovnému období a rozšířený přírodovědecký program.
STEZKY PO MUZEU
STEZKA MUZEJNÍHO BADATELE
Vydejte se s námi po Stezce muzejního badatele, která Vás provede celou budovou hradeckého muzea a přinese spoustu nových informací nejen o architektuře a historii. Účastníci obdrží informační list s otázkami, které budou řešit u každého ze zastavení této stezky. Pro děti a mládež.
 
 
LVÍ STEZKA MUZEEM ANEB HLEDEJ LVÍČKY V BUDOVĚ MUZEA
Pro děti předškolního věku s doprovodem je připravena Lví stezka muzeem aneb Hledej lvíčky v budově muzea. S jednoduchým průvodcem putují děti celou muzejní budovou po jednotlivých zastaveních stezky a hledají lvíčky, kteří jsou součástí muzejní budovy. Po úspěšném absolvování stezky dostanou děti jako odměnu samolepku se lvíčkem.
PROGRAMY PRO ORGANIZOVANÉ SKUPINY
Na programy je nutno se předem objednat na edukace@muzeumhk.cz nebo na tel. 604 513 643, 495 512 391. Určeno pro skupiny i jednotlivce. Programy jsou učeny především pro školy I. a II. stupně a pro studeny středních škol. Cena programu včetně prohlídky celého muzea je 30 Kč za žáka, pedagogický doprovod zdarma.
 
ŽIVOT V PEVNOSTI – doprovodný program k výstavě
CENTREM MĚSTA  – prohlídka historické části města
PROMĚNY MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ – doprovodný program k expozicím
AREÁL BOJIŠTĚ BITVY 1866 – Památník bitvy 1866 na Chlumu
MUZEUM VÁLKY 1866 NA CHLUMU – interaktivní program
GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.
více...
 
 
 
 

.
© 2017 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové