Obrázek stránky

Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

POD MOŘSKOU HLADINOU - výstava v Galerii moderního umění v Hradci Králové
UPOZORNĚNÍ
Omlouváme se návštěvníkům, budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 do poloviny roku 2019 zcela uzavřena. Rádi Vás uvítáme v Muzeu války 1866 na Chlumu. Otevřeno je každý den mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. Děkujeme za pochopení.


PRÁZDNINOVÉ VYCHÁZKY ZA PŘÍRODOU

PRÁZDNINOVÉ VYCHÁZKY ZA PŘÍRODOU

O prázdninách se s námi můžete vydat za drobnými vodními zvířátky, poznáme rozmanitost hmyzího světa, pod mikroskopem si prohlédneme zajímavé detaily z rostlinné říše a navštívit můžete také komentovanou prohlídku nové výstavy Život pod mořskou hladinou.
152. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

152. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

V sobotu 30. června 2018 se uskuteční hlavní část vzpomínkových akcí na 152. výročí bitvy, která změnila Evropu. Celodenní program bude vrcholit velkou bitevní scénou Osudová chyba na motivy skutečných historických událostí.
FILMOVÁ PREZENTACE MUZEA VÝCHODNÍCH ČECH

FILMOVÁ PREZENTACE MUZEA VÝCHODNÍCH ČECH

Muzeum východních Čech v Hradci Králové představilo v rámci Královehradecké Muzejní noci 2018 svou historii, odbornou i výstavní činnost, jednotlivá sbírkotvorná oddělení a vizi muzea pro nejbližší budoucnost.
OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NEDĚLÍ O MYŠÍCH (A LIDECH?)

OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NEDĚLÍ O MYŠÍCH (A LIDECH?)

Poslední předprázdninovou muzejní neděli, věnovanou malým savcům, navštívilo 42 zájemců z řad dětí i rodičů. Pro zvídavé děti i dospělé jsme na prázdniny připravili i další zajímavé akce zaměřené na poznávání živočichů a rostlin.
NOVÁ VÝSTAVA POD MOŘSKOU HLADINOU

NOVÁ VÝSTAVA POD MOŘSKOU HLADINOU

Fascinující svět živočichů žijících pod mořskou hladinou i na pobřeží. Rozmanité vzory mušlí, ukázky bezobratlých, čelisti žraloků, záhadná hlubinná ryba ďas mořský, vybrané druhy mořských ptáků a zkameněliny živočichů z druhohorního moře jsou k vidění v nové výstavě od pátku 29. června 2018.
ODHALENÍ PAMÁTNÍKU LEGIONÁŘE JANA GAYERA

ODHALENÍ PAMÁTNÍKU LEGIONÁŘE JANA GAYERA

V neděli 10. června 2018 byl slavnostně odhalen památník legionáře Jana Gayera a jeho padlých spolubojovníků na jehož přípravě se podílelo také Muzeum východních Čech v Hradci Králové.
KRÁTKÉ ZPRÁVY: 
 
Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
PF 2018
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové