Obrázek stránky

Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

UPOZORNĚNÍ
KRAJSKÁ MYKOLOGICKÁ PORADNA NA ELIŠČINĚ NÁBŘEŽÍ, více...
BUDOVA MUZEA NA ELIŠČINĚ NÁBŘEŽÍ JE ZCELA UZAVŘENA, více...
POZASTAVENÍ VÝPŮJČNÍ A OMEZENÍ BADATELSKÉ ČINNOSTI, více...
PRÁZDNINOVÁ VYCHÁZKA NA PLACHTU

PRÁZDNINOVÁ VYCHÁZKA NA PLACHTU

17. července 2019 od 9.00 hodin
I v horkých červencových dnech letošních prázdnin může příroda poskytnout zajímavá pozorování. Vydejte se s námi do PP Na Plachtě, která nám díky své pestrosti stanovišť umožní nahlédnout do druhově bohatého světa rostlin a živočichů
ZÁCHRANNÝ VÝZKUM V SENDRAŽICÍCH

ZÁCHRANNÝ VÝZKUM V SENDRAŽICÍCH

V první polovině roku 2019 provedli pracovníci archeologického oddělní rozsáhlý a náročný záchranný výzkum u dvou rodinných domů v obci Sendražice. Ve výbavě nevykradeného ženského hrobu se nacházely dvě zlaté spony vykládané polodrahokamy a rovněž dvě bohatě zdobené lučíkovité spony.
ZNÁME NOVÉ MISTRY TRADIČNÍ RUKODĚLNÉ VÝROBY

ZNÁME NOVÉ MISTRY TRADIČNÍ RUKODĚLNÉ VÝROBY

Krajští radní ocenili titulem Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje pětici řemeslníků, kteří udržují tradiční dovednosti lidové kultury. Ocenění předali ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, hejtman Jiří Štěpán a náměstkyně pro kultur Martina Berdychová.
153. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

153. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

V sobotu 29. června 2019 se uskuteční hlavní část vzpomínkových akcí na 153. výročí bitvy, která změnila Evropu. Celodenní program bude vrcholit velkou bitevní scénou na motivy skutečných historických událostí.
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: Asistent/ka ředitele

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: Asistent/ka ředitele

Ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici Asistent/ka ředitele. Uchazeči se mohou hlásit do 24. července 2019 do 12.00 hodin.
MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2019 - PODMÍNKY PRO PRODEJCE

MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2019 - PODMÍNKY PRO PRODEJCE

Od 29. listopadu do 1. prosince 2019 se uskuteční již XXX. ročník Muzejního adventního trhu. Pojďte se s námi podílet na zachování tradic, zprostředkování rukodělného umu a nabídněte své výrobky našim návštěvníkům.
KRÁTKÉ ZPRÁVY: 
 
Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové