Obrázek stránky

Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2018 NA CHLUMU
UPOZORNĚNÍ
Omlouváme se návštěvníkům, budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena. Děkujeme za pochopení.


OBJEV ZÁKLADŮ HRADECKÉ VOJENSKÉ PEVNOSTI

OBJEV ZÁKLADŮ HRADECKÉ VOJENSKÉ PEVNOSTI

Obsáhlá reportáž ČT Severovýchod k mimořádnému objevu pozůstatků bastionové pevnosti v Hradci Králové. Archeologický nález přesahuje svým významem rámec města a je ojedinělý i v národním měřítku.
HODY HODY DOPROVODY

HODY HODY DOPROVODY

25. března 2018 od 9 a od 13 hodin
Jak naši předkové vítali dlouho očekávané jaro? Navštivte první jarní muzejní neděli, která je věnována přípravě Velikonoc podle tradičních zvyků a výrobě krásných a nápaditých jarních dekorací.
UNIKÁTNÍ ARCHEOLOGICKÝ NÁLEZ V GAYEROVÝCH KASÁRNÁCH

UNIKÁTNÍ ARCHEOLOGICKÝ NÁLEZ V GAYEROVÝCH KASÁRNÁCH

Největší dosud provedený odkryv pozůstatků královéhradecké pevnosti z konce 18. století na posledním významnějším nezastavěném území v historickém jádře Hradce Králové.
ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2018 NA CHLUMU

ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2018 NA CHLUMU

24. března 2018 od 14.00 hodin
Přehlídka historických uniformovaných jednotek rakouských a pruských vojáků, tradiční slavnostní salva z pušek i děl a pestrý program pro děti i dospělé zahájí novou turistickou sezónu v Muzeu války 1866 na Chlumu.
COŽ BYLA SVEDENA BITVA?

COŽ BYLA SVEDENA BITVA?

Za několik málo dní bude v Muzeu války 1866 na Chlumu zahájena nová turistická sezóna. Jaký bude program v roce 2018 pro děti i dospělé v muzeu a jeho okolí? Těšit se můžete na zajímavé akce, které uvede slavnostní zahájení sezóny v sobotu 24. březena 2018.
NOVÝ KATALOG LIDOVÉHO NÁBYTKU ZE SBÍRKY MUZEA

NOVÝ KATALOG LIDOVÉHO NÁBYTKU ZE SBÍRKY MUZEA

Katalog lidového nábytku ve třech kapitolách představuje vývoj sbírky, typologii předmětů a obrazový katalog jednotlivých nábytkových kusů - skříně, židle, sedací nábytek, nábytek ke stolování, spaní a další nábytek ze sbírky muzea, jejíž počátky spadají do konce 19. století.
KRÁTKÉ ZPRÁVY: 
 
Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
PF 2018
GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.
 
 
 

.
© 2017 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové