AKCE

17. května 2019
KRÁLOVÉHRADECKÁ MUZEJNÍ NOC 2019
Královéhradecká muzejní noc je již XII. ročníkem, kterým se muzea a galerie v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu muzejních nocí. Vstup je do všech zúčastněných muzeí a galerií zdarma.
inv
NOC V MUZEU VÁLKY 186617. května 2019

NOC V MUZEU VÁLKY 1866

Navštivte Muzeum války 1866 v nezvyklou denní dobu. Připravena je poutavá komentovaná prohlídka expozice, přednáška Osudy pomníku generála jezdectva Viléma prince zu Schaumburg-Lippe na Chlumu.

MUZEJNÍ NOC STAVAŘSKÁ17. května 2019

MUZEJNÍ NOC STAVAŘSKÁ

Návštěvníci se budou moci těšit na bohatý program na motivy stavby muzejní budovy, který bude probíhat před muzeem na Eliščině nábřeží, a na sérii prezentačních bloků pracovníků muzea v přilehlém Infocentru Hradec Králové.

LOVÍME NA PLACHTĚ19. května 2019

LOVÍME NA PLACHTĚ

Muzejní neděle tentokrát zavítá do Přírodní památky Na Plachtě. Přijďte si pod odborným vedením vlastnoručně prozkoumat a probádat tůňky, mokřady, vřesoviště a další biotopy se zajímavými druhy živočichů a rostlin.

BRÁNILI JSME  REPUBLIKU... I KDYŽ ŽILA UŽ JEN V NÁS22. května 2019

BRÁNILI JSME REPUBLIKU... I KDYŽ ŽILA UŽ JEN V NÁS

Historický cestopis o bojích na Podkarpatské Rusi v letech 1938–1939. Přednášku o bojích československé branné moci a Stráže obrany státu s maďarskou armádou a teroristy prosloví Mgr. Jan Hrubecký, člen ČSOL, vedoucí Muzea války 1866.

MYKOLOGICKOBOTANICKÁ EXKURZE DO NIVY LABE28. května 2019

MYKOLOGICKOBOTANICKÁ EXKURZE DO NIVY LABE

Přijďte se s námi projít podél řeky Labe i k jejím slepým ramenům v Třebši. Zajímavou lokalitou Vás provedou Bc. Tereza Tejklová a RNDr. Věra Samková, Ph.D. z Muzea východních Čech v Hradci Králové.

© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové