NOVINKY

UPOZORNĚNÍ
KRAJSKÁ MYKOLOGICKÁ PORADNA NA ELIŠČINĚ NÁBŘEŽÍ, více...
BUDOVA MUZEA NA ELIŠČINĚ NÁBŘEŽÍ JE ZCELA UZAVŘENA, více...
POZASTAVENÍ VÝPŮJČNÍ A OMEZENÍ BADATELSKÉ ČINNOSTI, více...
MUZEUM NOVÉ DOBY

MUZEUM NOVÉ DOBY

Muzeum východních Čech v Hradci Králové opětovně získalo grant na projekt dalšího vzdělávání pracovníků v rámci programu Erasmus+. Zaměstnanci muzea se budou v letech 2019-2020 účastnit odborných stáží u partnerských muzeí a institucí v zahraničí.
PESTRÝ SVĚT POD LUPOU

PESTRÝ SVĚT POD LUPOU

22. - 24. července 2019 vždy od 10.00 a od 14.00 hodin
Objevujte si spolu s námi, co pouhým okem nemůžeme nikdy zahlédnout. Pozorovat budeme především různé přírodniny - rostliny, živočichy, zkameněliny nebo nerosty. Akce je vhodná pro děti školního věku, dospělé i seniory.
PRÁZDNINOVÁ VYCHÁZKA NA PLACHTU

PRÁZDNINOVÁ VYCHÁZKA NA PLACHTU

17. července 2019 od 9.00 hodin
I v horkých červencových dnech letošních prázdnin může příroda poskytnout zajímavá pozorování. Vydejte se s námi do PP Na Plachtě, která nám díky své pestrosti stanovišť umožní nahlédnout do druhově bohatého světa rostlin a živočichů
ZÁCHRANNÝ VÝZKUM V SENDRAŽICÍCH

ZÁCHRANNÝ VÝZKUM V SENDRAŽICÍCH

V první polovině roku 2019 provedli pracovníci archeologického oddělní rozsáhlý a náročný záchranný výzkum u dvou rodinných domů v obci Sendražice. Ve výbavě nevykradeného ženského hrobu se nacházely dvě zlaté spony vykládané polodrahokamy a rovněž dvě bohatě zdobené lučíkovité spony.
ZNÁME NOVÉ MISTRY TRADIČNÍ RUKODĚLNÉ VÝROBY

ZNÁME NOVÉ MISTRY TRADIČNÍ RUKODĚLNÉ VÝROBY

Krajští radní ocenili titulem Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje pětici řemeslníků, kteří udržují tradiční dovednosti lidové kultury. Ocenění předali ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, hejtman Jiří Štěpán a náměstkyně pro kultur Martina Berdychová.
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: Asistent/ka ředitele

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: Asistent/ka ředitele

Ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici Asistent/ka ředitele. Uchazeči se mohou hlásit do 24. července 2019 do 12.00 hodin.
MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2019 - PODMÍNKY PRO PRODEJCE

MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2019 - PODMÍNKY PRO PRODEJCE

Od 29. listopadu do 1. prosince 2019 se uskuteční již XXX. ročník Muzejního adventního trhu. Pojďte se s námi podílet na zachování tradic, zprostředkování rukodělného umu a nabídněte své výrobky našim návštěvníkům.
KRÁTKÉ ZPRÁVY: 
 
Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové