Domovská stránka > O Muzeu > REGIONÁLNÍ PRACOVIŠTĚ PRO TRADIČNÍ LIDOVOU KULTURU > KONCEPCE ÚČINNĚJŠÍ PÉČE O TRADIČNÍ LIDOVOU KULTURU V ČESKÉ REPUBLICE

KONCEPCE ÚČINNĚJŠÍ PÉČE O TRADIČNÍ LIDOVOU KULTURU V ČESKÉ REPUBLICE

V roce 2003 vzala Vláda České republiky na vědomí zájem odborné veřejnosti a konkrétními opatřeními se vyjádřila k problematice ochrany nehmotného kulturního dědictví. Dne 11. června 2003 vláda projednala a schválila usnesením č. 571 Koncepci účinnější péče o tradiční lidovou kulturu na léta 2004 – 2010, na kterou navázala nová Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu v České republice na léta 2011 – 2015 přijatá dne 5. ledna 2011 usnesením č. 11. Cílem obou koncepcí je ochrana hodnot vytvářených po celá staletí, které tvoří základ kulturní identity každého člověka. Konkrétní kroky směřují k efektivní dokumentaci a identifikaci tradiční lidové kultury, jejímu uchování a předávání dalším generacím, ale také k prezentaci a propagaci vůči veřejnosti.

Ke stažení:
Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu na léta 2004 – 2010 (PDF)
Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu na léta 2011 – 2015 (PDF)

úterý až pátek:
16.00–20.00 hodin