Obrázek stránky

VIA BENEDICTINA

VIA BENEDICTINA
15. 10. 2013 až 24. 11. 2013

Cestu osmi staletími mohou urazit návštěvníci výstavy uspořádané u příležitosti oslav osmistého výročí příchodu benediktinů na Broumovsko a Policko.


VÝSTAVA JE OTEVŘENA

do 24. listopadu 2013 denně mimo pondělí vždy od 9.00 do 17.00 hodin.
Cestu osmi staletími mohou urazit návštěvníci výstavy uspořádané u příležitosti oslav osmistého výročí příchodu benediktinů na Broumovsko a Policko. Budou možná překvapeni, jak významná je benediktinská stopa v kultuře a historii českých zemí i střední Evropy a jak výrazně je tento řád ovlivnil. Panelová výstava bude doplněna řadou artefaktů z depozitáře Muzea východních Čech, které ji tematicky doplní.
Výstavu připravili odborníci z Filosofického ústavu AV ČR, v. v. i./ Centramedievistických studií AV ČR a Filosofické fakulty Univerzity Hradec Králové ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové