Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > VĚŽE A VĚŽIČKY HRADCE KRÁLOVÉ
MaléStředníVelkéExtra velké

VĚŽE A VĚŽIČKY HRADCE KRÁLOVÉ

VĚŽE A VĚŽIČKY HRADCE KRÁLOVÉ
11. 9. 2015

Nahlédněte do prostoru kupole či přilehlé střechy budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové a vychutnejte si výhled na severozápadní část města. V rámci Dne evropského dědictví navštivte i další hradecké věže a věžičky.


Akce se uskuteční

v pátek 11. září 2015 od 15.00 do 20.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové
Nahlédněte do prostoru kupole a přilehlé střechy Muzea východních Čech v Hradci Králové s výhledem na severozápadní část města v rámci Dne evropského dědictví, kdy se každoročně veřejnosti otevírají brány nejzajímavějších a obvykle zčásti nebo zcela nepřístupných památek. Vstup je na vlastní nebezpečí a není vhodný pro imobilní občany.
V pátek 11. září budou v Hradci Králové zpřístupněny i další významné věže a věžičky, které představují výrazné dominanty města v průřezu od gotiky, baroka, klasicismu až po 20. století. Některé z nich nabízejí zajímavý a vždy neopakovatelný pohled na město, kdy může návštěvník z ptačí perspektivy obdivovat neobvyklé pohledy na historická náměstí, střechy domů, řeku Labe, mosty a nábřeží, vyhledat dům, ve kterém bydlí nebo spatřit vrcholky vzdálených hor.
 
Poznejte historii hradeckých věží, které v minulosti sloužily k různým účelům. Bývaly např. součástí opevnění – jako strážné věže, ohlašovaly se z nich troubením požáry, cimbálem čas, u některých bývaly celnice při vstupu do města, některé sloužily jako zvonice, skladiště nebo rezervoáry vody pro město, nebo v nich bývalo vězení.
 
Podrobný program naleznete na www.hradeckralove.org/ehd
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové