Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ V DÍLE HOMÉRA
MaléStředníVelkéExtra velké

BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ V DÍLE HOMÉRA

BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ V DÍLE HOMÉRA
14. 10. 2015

V netradiční komentované prohlídce výstavy se pokusíme zrekonstruovat průběh plavby Odyssea z bojiště u města Tróji a především se seznámíme s bájnými i reálnými živočichy, s nimiž se tito plavci setkali.


Netradiční komentovaná prohlídka výstavy

se uskuteční ve středu 14. října 2015 od 17.00 hodin

BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ V DÍLE HOMÉRA A DALŠÍCH ANTICKÝCH AUTORŮ

V komentované prohlídce výstavy Ochechule, ďasové a další bájní tvorové moří se pokusíme zrekonstruovat průběh plavby Odyssea z bojiště u města Tróji zpět na rodný ostrov Ithaka, povíme si též o plavbě lodi Argo za zlatým rounem a hlavně se seznámíme s bájnými i reálnými živočichy, s nimiž se tito plavci setkali. Přednáší zoolog a kurátor výstavy Mgr. Josef Hotový. Vstup: základní 50 Kč, snížené 20 Kč.

DALŠÍ TÉMATICKÁ KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

 
10. listopadu 2015
/  BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ V DÍLE RENESANČNÍCH PŘÍRODOVĚDCŮ
Tato komentovaná prohlídka bude zároveň jakousi dernierou výstavy Ochechule, ďasové a další bájní tvorové moří. Představíme si nejstarší zoologické knihy a nejzajímavější obyvatele moří, kteří jsou v těchto knihách popsáni a často též vyobrazeni.
 
Začátek v 17.00 hodin
 
 
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové