Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > SETKÁNÍ U OBRAZU, FRANTIŠEK MUZIKA, ZÁTIŠÍ, 1927
MaléStředníVelkéExtra velké

SETKÁNÍ U OBRAZU, FRANTIŠEK MUZIKA, ZÁTIŠÍ, 1927

SETKÁNÍ U OBRAZU, FRANTIŠEK MUZIKA, ZÁTIŠÍ, 1927
10. 6. 2014

Poznejte magický realismus v díle malíře, kreslíře, grafika, typografa a ilustrátora, scénografa a také výtvarného kritika Františka Muziky (1900-1974), který se stal jedním z nejvýraznějších výtvarných umělců generace Devětsilu.


Akce se uskuteční

v úterý 10. června 2014 od 17 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové
Pořádá Galerie moderního umění v Hradci Králové.
Poznejte magický realismus v díle malíře, kreslíře, grafika, typografa a ilustrátora, scénografa a také výtvarného kritika Františka Muziky (1900-1974), který se stal jedním z nejvýraznějších výtvarných umělců generace Devětsilu. Zátiší s melounem stojí na pomezí jeho podivuhodné tvorby, jež se dotkla sociální malby, magického realismu, poetismu i surrealismu. Zátiší je postaveno jako scéna pro tiché drama odehrávající se v neurčitém prostoru. Barvy, tvary, světlo a stín jsou zde hlavními aktéry.
Po dobu uzavření budovy Galerie moderního umění bude každý měsíc vystaveno jedno umělecké dílo z galerijní sbírky v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.
gmu
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové