Obrázek stránky

REPUBLIKA MARIJ EL

REPUBLIKA MARIJ EL
19. 2. 2014

Kraj pokrytý lesy, který ve své svébytnosti skrývá prastarého ducha pohanského náboženství. O historii i současnosti Marijské kultury vám bude vyprávět dobrovolnice z Marij El - Olga Tarasova.


PŘEDNÁŠKA SE USKUTEČNÍ

ve středu 19. února 2014 od 18.00 hodin
Republika Marij El - jeden z mnoha regionů Ruské federace. Kraj pokrytý lesy, který ve své svébytnosti skrývá prastarého ducha pohanského náboženství.
O historii i současnosti Marijské kultury, stejně jako o specificích marijského jazyka, který je částí ugrofinského kulturního prostředí, vám bude vyprávět dobrovolnice z Marij El - Olga Tarasova. Olga se v Hradci Králové účastní společného projektu Muzea východních Čech a kulturní a dobrovolnické organizace KURO Hradec Králove v rámci tzv. EDS (Evropská dobrovolná služba). Vyprávění bude spojeno s promítáním fotografií a ilustrativních videomateriálů.

Přednáška je v ruském jazyce s konsekutivním překladem do češtiny.
Republika Marij El, © OpenStreetMap contributors
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové