Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM
MaléStředníVelkéExtra velké

POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM

POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM
19. 5. 2018 - 12.29

Už jste někdy stříleli z historické pušky nebo se svezli na koňském povozu? Jaké to je prát prádlo na valše? Dětské odpoledne v Muzeu války 1866 na Chlumu nabídne mnoho netradičních zážitků.


Dětské odpoledne se uskuteční

v sobotu 19. května 2018 od 14.00 hodin v Muzeu války 1866 na Chlumu.
Vstup na akci zdarma.
kliknutím zvětšíte
Už jste někdy stříleli z historické pušky? Víte jaké je prát prádlo na valše? Chcete si vyrobit vojenskou čepici nebo se svézt na koňském povozu? Dětské odpoledne v Muzeu války 1866 na Chlumu nabídne v sobotu 19. května 2018 mnoho netradičních zážitků všem odvážným chlapcům i děvčatům, kteří se na chvíli chtějí stát vojákem nebo markytánkou císařského vojska. Za věrnou službu císaři každého čeká zasloužená odměna.
Při odvodu do rakouské armády všechny děti obdrží vojenskou knížku, vyrobí si vojenskou čepici čáko, naučí se ošetřovat raněné z boje, vyzkouší si prát prádlo na valše a dozví se zajímavosti o výrobě tehdejšího mýdla. Po vojenském výcviku s dřevěnými maketami pušek si děti mohou zkusit pod bedlivým dohledem císařského vojáka i střelbu z kopie historické pušky. Jezdecké dovednosti budou procvičovány sbíráním věnečků při jízdě na dřevěných konících. Při propuštění do civilu čeká vysloužilce medaile za věrnou službu císaři. Na dětské odpoledne v Muzeu války 1866 na Chlumu je připravena také příjemná projížďka kočárem a komentované prohlídky expozice prusko-rakouské bitvy u Hradce Králové.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové