Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > PO HORNÍM NILU STAROVĚKÝM EGYPTEM
MaléStředníVelkéExtra velké

PO HORNÍM NILU STAROVĚKÝM EGYPTEM

PO HORNÍM NILU STAROVĚKÝM EGYPTEM
6. 11. 2013

Egypt je zemí, která má každému co říci a uchvátí i cestovatele, protřelé mnoha kontinenty. Nabízí impozantní odkaz starověké kultury, fascinující pouště i úchvatné korálové útesy v Rudém moři... Přednáška RNDr. Petra Rybáře.


Akce se uskuteční

ve středu 6. listopadu 2013 od 18.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové
Chrám bohyně Isis na ostrově Philae
Egypt je zemí, která má každému co říci a uchvátí i cestovatele, protřelé mnoha kontinenty. Nabízí impozantní odkaz starověké kultury, fascinující pouště, úchvatné korálové útesy v Rudém moři i přitažlivou atmosféru současného Orientu.
V poušti dodnes slouží velbloudi
Video pořízené převážně během plavby říční lodí po Horním Nilu představí mnoho zajímavostí Horního Egypta. Nahlédne též pod hladinu Rudého moře na bohatství korálových útesů.
Beduinka v Arabské poušti při pečení chleba
Přijďte si připomenout své zážitky z Egypta či získat inspiraci pro cestu do pozoruhodné končiny v přednášce RNDr. Petra Rybáře, čestného člena Klubu cestovatelů Hanzelky a Zikmunda GLOBE.

Vstupné

jednotné 35 Kč
Luxor- socha Ramesse II
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové