Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ
MaléStředníVelkéExtra velké

OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ

OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ
24. 4. 2015 až 15. 11. 2015

Moře od pradávna lidi vábilo, ale také děsilo. Pokud chcete vědět, jak skutečný ďas či ochechule vypadají i jak si je představovali naši předkové, navštivte tuto výstavu připravenou ve spolupráci s Národním muzeem.


Výstava je otevřena

od 24. dubna do 15. listopadu 2015 denně mimo pondělí vždy od 9.00 do 17.00 hodin.
Z připravované výstavy OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ
Výstava OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ se tak trochu vrací k samým počátkům muzejnictví. Je pojata ve stylu kabinetu kuriozit, sbírek vytvářených v období renesance a baroka, které byly předchůdci dnešních muzeí. Představuje živočichy, o nichž se domníváme, že byli předobrazem mýtických tvorů a zamýšlí se nad možnými způsoby vzniku legend.
Z výstavy OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ
Moře od pradávna lidi vábilo, ale také děsilo. Únava, hlad a osamění během plaveb po moři probouzely obrazotvornost, a tak námořníci často viděli spíše to, co si přáli vidět. Zobrazení většiny mořských či cizokrajných zvířat, která vídáme na starých mapách a v knihách několik set let starých, se proto od reálných živočichů často značně liší.
Z výstavy OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ
Pokud tedy chcete vědět, jak skutečný ďas či ochechule vypadají i jak si je představovali naši předkové nebo jak vznikly pověsti o mořských pannách, jestli skutečně existuje mořský had nebo chobotnice schopná potopit loď, navštivte tuto výstavu připravenou ve spolupráci s Národním muzeem.
Z výstavy OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ
Z výstavy OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ

Partneři výstavy

EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové