Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ
MaléStředníVelkéExtra velké

OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ

OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ
15. 7. 2015

V komentované prohlídce stejnojmenné výstavy Vás kurátor Mgr. Josef Hotový seznámí se vznikem legend o bájných tvorech, kteří údajně ztrpčovali život námořníkům.


Komentovaná prohlídka se uskuteční

ve středu 15. července 2015 od 17.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové
V komentované prohlídce stejnojmenné výstavy Vás kurátor Mgr. Josef Hotový seznámí se vznikem legend o bájných tvorech, kteří údajně ztrpčovali život námořníkům, ale také se podělí o mnohé zajímavosti ze života mořských živočichů.
Výstava OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ se vrací k samým počátkům muzejnictví. Je pojata ve stylu kabinetu kuriozit, sbírek vytvářených v období renesance a baroka, které byly předchůdci dnešních muzeí. Zajímavostí je více než 100 let starý preparát ochechule, která se správně jmenuje dugong. Dalšími vystavenými raritami jsou např. mořské paryby chiméry, čelist vorvaně nebo zuby kytovců narvalů.

Vstup

základní 50 Kč, snížené 20 Kč
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové