Obrázek stránky

OBČANSKÝ PRŮKAZ

OBČANSKÝ PRŮKAZ
9. 11. 2013

Hořkou komedii režiséra Ondřeje Trojana promítneme v muzeu v rámci projektu Europeana 1989. Osudy čtveřice dospívajících mladíků v době, kdy vyjít na ulici bez občanského průkazu znamenalo koledovat si o průšvih... Vstup zdarma.


Film promítneme

9. listopadu 2013 od 15.00 hodin v rámci projektu Europeana 1989 v přednáškovém sále Muzea východních Čech. VSTUP ZDARMA.

Filmy a dokumenty sobotního dne:

10.00 - Originální videojournal
12.00 - Odjezd, Šatna, Hit, Kára - filmy Václava Koubka
13.00 - Listopad 1989 v České Skalici
15.00 - Občanský průkaz
17.00 - Odjezd, Šatna, Hit, Kára - filmy Václava Koubka
Občanský průkaz
Hořká komedie režiséra Ondřeje Trojana Občanský průkaz na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti snaží uniknout vojně a pokoušejí se získat modrou knížku.
Občanský průkaz
Petr, Aleš, Popelka a Míťa dospívají v sedmdesátých letech, v době, kdy vyjít na ulici bez občanského průkazu znamenalo koledovat si o průšvih, a kdy povinná vojenská služba byla pro mnohé tím největším strašákem.
Občanský průkaz
Každý po svém i společně se snaží neztratit v totalitním státě zdravý rozum a smysl pro humor, ale také nezadat si s režimem. Prožívají řadu epizod, některé jsou úsměvné s nádechem absurdní grotesky, jiné dramatické a fatální.
Občanský průkaz
Občanský průkaz vypráví o tom zvláštním životním období, kdy dětství zvolna přechází v dospělost, a tahle cesta v každé době vede skrz bourání konformismu a rodičovských ideálů, revoltu vůči společnosti, hledání a nalézání sebeúcty. Tehdy stejně jako dnes…
Oficiální stránky filmu: www.ceskatelevize.cz
europeana1989-partneri
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové