Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > NAŠE ZEMĚ VE ČTVRTOHORÁCH
MaléStředníVelkéExtra velké

NAŠE ZEMĚ VE ČTVRTOHORÁCH

NAŠE ZEMĚ VE ČTVRTOHORÁCH
22. 5. 2013

Závěrečná část přednáškového seriálu o dějinách naší planety. Přednáška bude tentokrát věnována nejmladšímu a zároveň současnému geologickému období – čtvrtohorám.


Akce se uskuteční

ve středu 22. května 2013 od 17.00 hodin v přednáškovém sále Muzea východních Čech
hmyz v jantaru
Přijměte pozvání na závěrečnou čtvrtou část přednáškového seriálu o dějinách naší planety. Přednáška bude tentokrát věnována nejmladšímu a zároveň současnému geologickému období – čtvrtohorám. Milovníci přírody se dozví třeba o velkém zalednění Evropy, mamutech či životě našich lidských předků. Návštěvníci shlédnou řadu fotografií fosilií čtvrtohorních zvířat i pravěkých artefaktů z našich muzejních sbírek.

Přednáška, doplněná mnoha zajímavostmi z našeho regionu, například o prvním osídlení, krkonošském ledovci či polabských písečných dunách, se uskuteční dne 22. 5. 2013 od 17 hodin v přednáškovém sále hlavní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové na Eliščině nábřeží. Přednášet budou dva odborní pracovníci našeho muzea – geolog a archeolog. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!
čelist Homo sapiens
hmyz v jantaru
hrot mamutího klu
mamutí stolička
nosorožčí stolička
paroh soba
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové