Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > NAŠE ZEMĚ V PRVOHORÁCH
MaléStředníVelkéExtra velké

NAŠE ZEMĚ V PRVOHORÁCH

NAŠE ZEMĚ V PRVOHORÁCH
24. 10. 2012 - 17.00

První část čtyřdílného přednáškového seriálu věnovanému historii Země. Vývoj neživé a živé přírody ve starších a mladších prvohorách v kontextu s nejstarším obdobím vývoje Země i poznatky o prahorách a starohorách.


trilobit, foto J. Šinták

Muzeum východních Čech v Hradci Králové Vás srdečně zve na první část čtyřdílného přednáškového seriálu věnovanému historii Země. Zájemcům bude přiblížen vývoj neživé a živé přírody ve starších a mladších prvohorách v kontextu s nejstarším obdobím vývoje Země i poznatky o prahorách a starohorách. Posluchači se přístupnou formou dozví o pohybech kontinentů, změnách podnebí, evoluci rostlin a živočichů i řadě zajímavostí týkajících se našeho území, které se odehrávaly před 550 až 250 miliony lety. Přednáška doplňuje výstavu "Život v jezerech a močálech mladších prvohor" probíhající v současnosti v lapidáriu hlavní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové.

Přednášet bude Mgr. Bc. Jan Juráček v posluchárně hlavní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové dne 24. října 2012 od 17.00 hodin.

Vstupné

35 Kč.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové