Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > MUZEJNÍ NOC LÉKAŘSKÁ
MaléStředníVelkéExtra velké

MUZEJNÍ NOC LÉKAŘSKÁ

MUZEJNÍ NOC LÉKAŘSKÁ
26. 5. 2017

Podnikněte exkurzi do doby první republiky a seznamte se s úrovní hygieny a lékařské péče v Hradci Králové. Tento večer si můžete prohlédnout nové výstavy, historické filmy a herbářové knihy. Připraven je také program pro děti.


Akce se uskuteční

26. května 2017 od 18.00 do 24.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové
v rámci Královéhradecké muzejní noci 2017. Vstup zdarma.
Jak se pečovalo o zdraví v období první republiky? Podnikněte exkurzi do doby mezi světovými válkami a seznamte se s úrovní hygieny a lékařské péče v Hradci Králové. Tento večer si můžete prohlédnout nové výstavy, historické filmy zapůjčené lékařskou fakultou, ukázku herbářových knih a léčivých bylin v muzejní knihovně a potkat můžete i členky Armády spásy. Připraveno je také hudební vystoupení saxofonového kvarteta, nemocnice pro medvídky, poradna správné výživy, prezentace masážních strojků a pestrý program pro děti. Vstup zdarma.
 • Prohlídka výstav VELKÁ VIZITA!, O MOTÝLECH A LIDECH, PEVNOST KRÁLOVÉHRADECKÁ, plakátové výstavy ECHOES z Finska a stálých expozic.
 • Promítání historických fotografií, letáků a filmů zapůjčených lékařskou fakultou.
 • Hudební vystoupení Kvarteta pardubické konzervatoře v 19.00 a 20.00 hodin.
 • Ukázka herbářových listů a knih s výstavkou léčivých bylin v muzejní knihovně.
 • Poradna správné výživy doktora Soukupa.
 • Nechte zvěčnit sebe i svá dítka v dobovém fotoateliéru TEMPUS MEDICINAE s lékařskou tématikou v Galerijním sále muzea.
 • Prezentace historických masážních strojků a přístrojů pro domácí elektroléčbu.
 • Poznáte lékařské přístroje? Připraven je pro Vás kvíz ve výstavě VELKÁ VIZITA!
 • Čtení doktorské pohádky z knihy Doktor Bolíto a zásady první pomoci pro děti. Program v Dětském ateliéru od 18.00 do 22.00 hodin.
 • NEMOCNICE PRO MEDVÍDKY – stánek mediků Lékařské fakulty UK v HK.
 • UNICEF – prodej panenek z projektu Adoptuj panenku, zachráníš dítě.
Akce je součástí 10. ročníku Královéhradecké muzejní noci 2017, kterou se v pátek 26. května 2017 muzea a galerie v Hradci Králové a okolí připojí k celorepublikovému cyklu muzejních nocí. Muzejní noc začíná tradičně v 18.00 hodin a končí úderem půlnoci. Vstup je do všech zúčastněných muzeí a galerií zdarma.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové