Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ
MaléStředníVelkéExtra velké

MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ

MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ
18. 5. 2017

Tento den byl ustanoven Mezinárodní radou muzeí s cílem upozorňovat širokou veřejnost na roli muzeí v rozvoji celé společnosti. V Muzeu východních Čech a v Muzeu války 1866 na Chlumu můžete navštívit výstavy a expozice zdarma.


Akce se uskuteční

18. května 2017 od 9.00 do 17.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové a v Muzeum války 1866 na Chlumu. Vstup zdarma do všech expozic a výstav.
Mezinárodní den muzeí byl ustanoven Mezinárodní radou muzeí v roce 1977 s cílem upozorňovat širokou veřejnost na roli muzeí v rozvoji celé společnosti.
 
Pro rok 2017, který je výročím řady rozporuplných událostí, bylo zvoleno moto Jak sdělit nevyslovitelné? Muzea a tragické dějiny 20. stoletíOd témat tykajících se světa kolem nás v té největší šíři se nyní obracíme k bytostně dějinnému významově docela úzkému. Jeho společenský dopad je ale nesmírný. Má podnítit muzea k odvaze zabývat se složitými otázkami naší historie. Ve střední Evropě v tomto kontextu jako nejkomplikovanější vnímáme 20. století. Ve spolupráci se Slovenským komitétem ICOMu a Rakouským výborem ICOM plánuje ICOM uspořádat na sklonku listopadu stejnojmennou konferenci.
 
V Muzeu východních Čech v Hradci Králové a v Muzeu války 1866 na Chlumu můžete tento den navštívit výstavy a expozice zdarma.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové