Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > MASOPUST - KOBLÍŽKY A MASA KUS
MaléStředníVelkéExtra velké

MASOPUST - KOBLÍŽKY A MASA KUS

MASOPUST - KOBLÍŽKY A MASA KUS
17. 2. 2019

I když slovo masopust nabádá ke střídmosti a odříkání, opak byl a je pravdou. A tak pokud v tom tedy máte trochu zmatek, kdy a jak se slaví tento svátek, přijďte na únorovou muzejní neděli, kde se vše dozvíte a vyrobíte si i vlastní masku.


Muzejní neděle se uskuteční

17. 2. 2019 od 9.00 a od 13.00 hodin v budově odborného pracoviště Muzea východních Čech v Hradci Králové, Gayerova kasárna, Opletalova 334.
I když slovo masopust nabádá ke střídmosti a odříkání, opak byl a je pravdou. Pro naše předky masopust představoval jedno z nejveselejších období v roce, které bylo plné hodování, tance, taškařic a průvodů masek. A tak pokud v tom tedy máte trochu zmatek, kdy a jak se slaví tento svátek, přijďte na únorovou muzejní neděli, kde se vše dozvíte. Vedle vtipných doplňovacích říkanek, u kterých se určitě dobře pobavíte, vás také čeká hlasování o nejkrásnější tradiční masku a výroba masky vlastní. Do blížícího se masopustního průvodu tak budete dokonale připraveni.

Termín

neděle 17. února 2019
od 9.00-11.00 a 13.00-15.00 hodin

Vstupné

děti 80 Kč, doprovod 20 Kč

Objednávky

na telefonu: 702 292 321
nebo e-mailu: info@muzeumhk.cz
 
 Vzhledem k omezené kapacitě dětského ateliéru se doporučujeme
na muzejní neděli objednat předem. Prosíme též, aby v případě,
že se po objednání nemůžete zúčastnit, o odhlášení prostřednictvím emailu
nebo telefonicky. Uvolníte tak místo dalším zájemcům. Děkujeme za pochopení.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové