Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > HRANICE SVĚTLA, HRANICE RÁJE
MaléStředníVelkéExtra velké

HRANICE SVĚTLA, HRANICE RÁJE

HRANICE SVĚTLA, HRANICE RÁJE
29. 5. 2015

Přednáška špičkového českého fotografa, umělce a pedagoga Jana Pohribného, věnujícího se zejména krajinářské fotografii a land-artu, se uskuteční v rámci Nábřeží umělců.


Přednáška se uskuteční

29. května 2015 od 10 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové
Jan Pohribný (* 8. února 1961, Praha) je český fotograf, umělec a pedagog. Věnuje se zejména krajinářské fotografii a land-artu. Ve své fotografické tvorbě využívá jako tvůrčí postupy vícenásobnou expozici v kombinaci s pohybovou neostrostí. Spojuje nejen principy pohybu, výrazných barevných stop či monochromatických řešení, ale využívá také světelné malby, která „zviditelňuje“ energie zvolených přírodních lokalit či posvátných kamenů vztyčených lidskou rukou. Je držitelem titulu QEP (Qualified European Photographer).
Přednáška s videoprojekcí špičkového českého fotografa se uskuteční v Muzeu východních Čech v Hradci Králové v rámci Nábřeží umělců, které se v roce 2015 věnuje land-artu. Pořádá KK3 Klub konkretistů ve spolupráci s Muzeem východních Čech za podpory Statutárního města Hradec Králové.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové