Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > MYKOLOGICKOBOTANICKÁ EXKURZE DO PP NA PLACHTĚ
MaléStředníVelkéExtra velké

MYKOLOGICKOBOTANICKÁ EXKURZE DO PP NA PLACHTĚ

MYKOLOGICKOBOTANICKÁ EXKURZE DO PP NA PLACHTĚ
9. 9. 2017

Bc. Tereza Tejklová a RNDr. Věra Samková, Ph.D. Vás seznámí s přírodovědecky nejbohatší lokalitou na Hradecku, kde jsou zastoupeny vlhké i suché louky, písčiny, vřesoviště, tůně, rybníky, křoviny a lesy.


Akce se uskuteční

9. září 2017 od 9.00 hodin v přírodní památce Na Plachtě.
Sraz na hrázi rybníka Plachta, Nový Hradec Králové. Vstup zdarma.
Seznámíte se s přírodovědecky nejbohatší lokalitou na Hradecku, kde jsou zastoupeny vlhké i suché louky, písčiny, vřesoviště, tůně, rybníky, křoviny a lesy. Přírodní památka je nejvíce prozkoumané území v Hradci Králové, které si zachovává vysokou rozmanitost díky pravidelným zásahům (sekání, pastva, hloubení tůní, vyřezávání náletových dřevin, vypalování).
Přírodní památkou Na Plachtě Vás provedou Bc. Tereza Tejklová a RNDr. Věra Samková, Ph.D. v sobotu 9. září 2017 v 9.00 hodin. Sraz na hrázi rybníka Plachta, Nový Hradec Králové. Vstup zdarma.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové