Obrázek stránky
Domovská stránka > Program > VÝSTAVY A EXPOZICE > DEN ZEMĚ V MUZEU 2015
MaléStředníVelkéExtra velké

DEN ZEMĚ V MUZEU 2015

DEN ZEMĚ V MUZEU 2015
22. 4. 2015

Jubilejní 25. ročník pootvírá dveře přírodovědeckého pracoviště v Gayerových kasárnách. Jakým způsobem se získávají nové sbírky? Jaké jsou metody terénního a laboratorního zpracování zkamenělin, rostlin a živočichů?


DEN ZEMĚ V MUZEU VÝCHODNÍCH ČECH V HRADCI KRÁLOVÉ

se uskuteční ve středu 22. dubna 2015 od 9, 11 a 13 hodin v Gayerových kasárnách
Ulity plžů z muzejní sbírky měkkýšů (hladovka horská)
V jubilejním 25. ročníku Dne Země v muzeu jsme se rozhodli pootevřít dveře přírodovědeckého pracoviště v Gayerových kasárnách v Opletalově ulici. Tady jsou totiž uloženy ve formě sbírek četné informace o přírodních poměrech našeho kraje. Jakým způsobem se získávají nové sbírky? Jaké jsou metody terénního a laboratorního zpracování zkamenělin, rostlin a živočichů?  Na tyto a další otázky odpovědí odborní pracovníci našeho muzea při besedě o přírodovědeckých sbírkách muzea doplněné ukázkami metod přírodovědecké práce, konzervačních a preparačních postupů. V případě příznivých klimatických podmínek bude přichystána výstava živých přírodnin. Kromě jarních rostlin parků a hájů budou k vidění například některé druhy obojživelníků a hmyzu.
Program je určen především základním a středním školám, které mají zájem o ekologickou a přírodovědeckou problematiku, ale i zájemcům z řad veřejnosti. Vzhledem k omezené kapacitě v prostorách přírodovědeckého pracoviště je nutné se na program předem objednat.

Vstupné

30 Kč, pedagogický doprovod zdarma

Objednávky

do 20. dubna 2015, objednavky@muzeumhk.cz, tel. 734 203 273.
Příprava rostlin pro herbář
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové